Jak olejować włosy w domu? Te czynności przyśpieszą ich wzrost i skutecznie zatrzymają wypadanie

Marzenie pięknych, zdrowych i lśniących włosów nie musi być takie odległe do zrealizowania. Wystarczy w pielęgnacyjnej rutynie zastosować kilka zmian. Jak olejować włosy w domu, by cieszyć się zadowalającymi efektami?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Wypadanie lub przerzedzanie się włosów może być spowodowane wieloma czynnikami, w tym niedoborami żywieniowymi. Chcąc zapobiec ich nadmiernemu wypadaniu oraz by wspomóc wzrost, warto skupić się na dwóch kwestiach. Chodzi o dostarczanie organizmowi odpowiednich witamin oraz olejowanie ich raz w tygodniu.

Zobacz wideo Jak zapleść włosy bez gumki?

Jak olejować włosy? Ten sposób przynosi zadowalające efekty

Olejowanie polega na wylewaniu oleju bezpośrednio na włosy i wmasowywaniu go w nie. Chodzi o zwiększenie nawilżenia, połysku i ogólnego zdrowia włosów. Do najczęściej wybieranych produktów do pielęgnacji należą: olej kokosowy, olej palmowy, olej rycynowy, olej lniany oraz olej słonecznikowy. Olejowanie wykonuje się raz lub dwa razy w tygodniu i pozostawia na włosach na noc do wchłonięcia. Oto jak to zrobić:

  1. Nałóż ok. 1 łyżki stołowej oleju na skórę głowy.
  2. Masuj ją opuszkami palców okrężnymi ruchami.
  3. Dłonie powinny być naprawdę tłuste.
  4. Zbierz cały nadmiar olejku i wetrzyj go w pozostałe pasma.
  5. Zawiń włosy ręcznikiem lub czepkiem prysznicowym.
  6. Pozostaw na włosach na całą noc.
  7. Następnego dnia umyj je szamponem.
  8. Spłucz i odżyw włosy tak, jak zwykle.

Jakie witaminy na włosy? Te skutecznie wspomogą ich wzrost

Na wzrost włosów i ich zdrowie wpływa wiele czynników. Zalicza się do tego: odżywianie, genetyka, choroby, hormony czy stres. Te witaminy powinny poprawić ich wygląd oraz kondycję:

  • Witaminy z grupy B odgrywają ważną rolę we wzroście włosów. Ponadto są niezbędne dla metabolizmu i funkcjonowania układu nerwowego.
  • Biotyna, znana również jako witamina B7 ma korzystny wpływ na porost włosów.
  • Witamina C może wzmocnić włosy.
  • Żelazo pobudza krążenie i pomaga w bardziej efektywnym przenoszeniu tlenu do komórek. Może to pomóc we wzroście włosów.
  • Keratyna to białko, z którego zbudowane są włosy, skóra i paznokcie. Jest ona naturalnie wytwarzana przez organizm i może pomóc we wzroście włosów.
  • Niedobór witaminy D może powodować wypadanie włosów.
  • Cynk odgrywa ogromną rolę w organizmie. Potrzebujemy go w niewielkich ilościach. 
  • Witamina A może pomóc we wzroście włosów. Przyjmowanie jej w nadmiarze może spowodować ich wypadanie.

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl,kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Więcej o: