Hamuje wypadanie włosów i ich nadmierne przetłuszczanie. Hitowa wcierka za 5 zł

Wypadanie włosów to bardzo powszechny problem. Wśród jego najczęstszych przyczyn wymienia się m.in. stres, nieodpowiednią pielęgnację i złą dietę. Co możemy zrobić w takiej sytuacji? Z pomocą przychodzi pewien domowy kosmetyk.

Więcej ciekawych tematów na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Jak zaoszczędzić czas i zadbać o środowisko przy częstym używaniu drukarki?

W przypadku nadmiernego wypadania włosów często bardzo skuteczne okazują się wcierki. Warto więc włączyć je do swojej rutyny pielęgnacyjnej. Zanim jednak rozpoczniesz swoją przygodę ze wcierkami, skonsultuj się z lekarzem i wykonaj podstawowe badania, by wykluczyć chorobę, jako przyczynę nadmiernego wypadania włosów. 

Kozieradka w pielęgnacji włosów i skóry głowy

Ogromną popularnością cieszy się wcierka z kozieradki, która doskonale wpływa na stan skóry głowy i włosów. Co ciekawe, kozieradka pospolita była uprawiana około 3 tys. lat temu przed naszą erą m.in. w Egipcie, Grecji, Chinach i Indiach. Już wtedy doceniano jej liczne właściwości pielęgnacyjne. Kozieradka jest bogata m.in. w potas, żelazo, krzem, selen, lecytynę, cholinę i fosfolipidy. Zawiera także liczne witaminy - m.in. A, B i C.

Wcierka z kozieradki często okazuje się pomocna w przypadku nadmiernego wypadania włosów. Może okazać się także skuteczna, jeśli masz problem z ich przetłuszczaniem lub łamliwością. Warto więc sprawdzić, jak ten domowy kosmetyk zadziała w twoim przypadku. Opakowanie nasion kozieradki w niektórych sklepach kupisz już 4-5 złotych. 

Wcierka z kozieradki - przepis krok po kroku

Oto przepis na ten domowy kosmetyk:

  1. Łyżkę stołową zmielonych nasion kozieradki zalej wrzątkiem (około 3/4 szklanki);
  2. odstaw na mniej więcej 15 minut do zaparzenia;
  3. po tym czasie odsącz wywar i go ostudź;
  4. przelej go do buteleczki z aplikatorem. 

Co bardzo istotne, ten domowy kosmetyk możesz przechowywać w lodówce tylko przez tydzień. Po tym czasie traci on swoje właściwości.

Wcierka z kozieradki - jak stosować?

Wcierkę z nasion kozieradki pozostaw na głowie na trzy godziny. Po upływie tego czasu spłucz ją letnią wodą i umyj skalp. Dla osiągnięcia jak najlepszych efektów zabieg powtarzaj co drugi dzień przez kilka tygodni. Podobnie jak w przypadku innych domowych metod bardzo ważna jest systematyczność i cierpliwość. Pierwsze efekty pojawiają się zazwyczaj po 2-3 tygodniach kuracji. 

Wasze historie i opinie są dla nas ważne. Czekamy na Wasze listy i komentarze. Piszcie do nas na adres: kobieta@agora.pl lub edziecko@agora.pl. Najciekawsze listy opublikujemy.

Więcej o: