Wrastające paznokcie są twoim utrapieniem? Zobacz, jak rozwiązać ten bolący problem. Domowy trik

Wrastający paznokieć u nogi to częsta dolegliwość. Może mieć podłoże anatomiczne i nie tylko. Kształt i wielkość części palców u stóp może zwiększać to ryzyko. Występują najczęściej u nastolatków i osób dorosłych w wieku od 20 do 40 lat. Jak sobie poradzić z tym problemem?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Wrastanie ma miejsce wtedy, gdy bok lub górny róg paznokcia wrasta w ciało wokół niego. Może to być jedna lub obie strony dużego palca u nogi.  W niektórych przypadkach, możesz samodzielnie poradzić sobie z tym problemem. Zgłoś się do lekarza, gdy cierpisz na chorobę przewlekłą lub infekcję.

Zobacz wideo Paznokcie w kolorze wina i złota krok po kroku

Jak obcinać wrastające paznokcie u nóg? Krok po kroku

Najpierw dokładniej obejrzyj paznokieć, aby stwierdzić, jak mocno jest on wrastający. Lekkie przypadki można często wyleczyć samodzielnie. Oto kroki, które należy podjąć:

  1. Zdezynfekuj wszystkie cążki do paznokci, pęsety, patyczki do skórek i inne narzędzia do pedicure alkoholem lub wodą utlenioną.
  2. Wymocz stopy w ciepłej wodzie przez 10-30 minut, aby zmiękczyć paznokieć i skórę.
  3. Dokładnie osusz stopę i palce miękkim ręcznikiem.
  4. Delikatnie masuj skórę wokół wrastającego paznokcia. Może to być nieprzyjemne uczucie.
  5. Pilniczkiem do paznokci lub patyczkiem do skórek delikatnie zeskrob skórę po bokach, aby usunąć martwe komórki naskórka.
  6. Jeśli obszar wokół paznokcia nie jest zainfekowany, to przytnij paznokieć w poprzek cążkami do paznokci.
  7. Za pomocą pęsety delikatnie wciśnij mały kawałek bawełny lub gazy w róg paznokcia, w którym jest on wrastający. Pomoże to zrobić miejsce między paznokciem a skórą.
  8. Obetnij widoczny róg paznokcia, aby zmniejszyć ucisk i ból.
  9. Oczyść to miejsce olejkiem z drzewa herbacianego lub innym środkiem dezynfekującym.

Co zrobić na wrastające paznokcie u nóg? O tym warto pamiętać

Ten problem, może przysporzyć wiele bólu na co dzień. Zmniejszysz go poprzez noszenie butów z odkrytymi palcami lub o szerokim nosku. Ponadto delikatnie podnieść krawędź paznokcia i włóż pod kawałek wacika, aby zachęcić go do wzrostu w innym kierunku. Obserwuj jego wzrost i w razie potrzeby wymieniaj kawałek bawełny.

Klamry na wrastające paznokcie. Jak działają?

Efektywnym sposobem na pozbycie się problemu wrastających paznokci jest zastosowanie klamry. Zabieg założenia można wykonać w każdym gabinecie podologicznym. Do wyboru są opcje metalowe, drutowe oraz plastikowo-drutowe. Proces jest szybki i bezbolesny. Specjalista dobiera i nakłada odpowiednią klamrę i skręca ją, by otrzymać długość naciągu. Na koniec żeluje, żeby zapobiec zaciąganiu się odzieży. Bezpośrednio po wizycie następuje uczucie ulgi. Cena za zabieg to ok. 90-130 zł i trwa od 30 do 60 minut.

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Więcej o: