Sprawdzony i tani sposób na przesuszone włosy. Skuteczny nawet przy mocno zniszczonych pasmach

Suche włosy nie wchłaniają ani nie zatrzymują wystarczającej ilości wilgoci, by zachować swoją strukturę i blask. Właśnie dlatego mogą wyglądać na pozbawione połysku, kruche i łamliwe. Choć wydają się niezdrowe, w większości przypadków przyczyną nie jest problem zdrowotny. Zobacz, jak poprawić ich stan stosując tani i skuteczny sposób.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Przyczyną suchych włosów mogą być różne czynniki. Do najczęstszych zalicza się niedobory żywieniowe, nadmierna ekspozycja na słońce, kontakt z chlorowaną wodą, nadmierne mycie włosów, stosowanie produktów i narzędzi do stylizacji czy stosowanie ostrych produktów do włosów. Zobacz, jak sobie radzić z tym problemem stosując tanie i naturalne sposoby.

Zobacz wideo Jak zapleść włosy bez gumki?

Tani sposób na przesuszone włosy. Postaw na gorące oleje

Jeśli włosy stają się suche i łamliwe, można zastosować domowe, naturalne i tanie sposoby ich pielęgnacji. Gorące olejki można wmasować w skórę głowy i dodać blasku suchym pasmom. Oliwa z oliwek jest jednym z najpopularniejszych i skutecznych sposobów. Oprócz niej można stosować także olej kokosowy, olejek migdałowy, olej rycynowy, olej jojoba czy olej kukurydziany. Wszystkie są bogate w witaminę E i przeciwutleniacze oraz pomagają uszczelnić zewnętrzną warstwę włosa, czyli otoczkę, naprawiając w ten sposób uszkodzenia.

Stosowanie gorących olejków. Przygotowanie krok po kroku

Suche pasma na głowie to problem, który doskwiera wielu osobom. Jest on zauważalny szczególnie latem, kiedy czynników przyczyniających się do tego jest więcej. Ten zabieg z olejem wzmocni je i doda im blasku. Aby przygotować domowy środek leczniczy na przesuszone włosy, wystarczy wykonać następujące czynności:

  1. Podgrzej, ale nie gotuj około pół filiżanki oleju.
  2. Delikatnie wmasowuj go we włosy przez kilka minut.
  3. Przykryj włosy ciepłym ręcznikiem.
  4. Pozostaw na 30-45 minut lub na całą noc.
  5. Po upływie tego czasu umyj włosy szamponem i spłucz.

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl,kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Więcej o: