Olejek herbaciany na paznokcie pomaga w walce z uciążliwym problemem. Jak prawidłowo go stosować?

Olejek z drzewa herbacianego jest olejkiem eterycznym o wielu zaletach terapeutycznych. Wśród jego właściwości leczniczych ma właściwości przeciwgrzybicze i antyseptyczne i może być skuteczną metodą leczenia grzybicy paznokci. Jak go stosować?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Leczenie grzybicy paznokci może być trudne, ponieważ może ona nie ustąpić od razu. Jeśli będziesz konsekwentnie stosować olejek z drzewa herbacianego, z czasem powinieneś zauważyć rezultaty. Należy pamiętać, że nie będą one natychmiastowe.

Zobacz wideo Paznokcie w kolorze wina i złota krok po kroku

Olejek herbaciany na paznokcie. Czy jest bezpieczny?

Stosowanie olejku z drzewa herbacianego miejscowo, w niewielkich ilościach i po odpowiednim rozcieńczeniu, jest zasadniczo bezpieczne. Nigdy nie należy przyjmować produktu wewnętrznie. Unikaj też stosowania u dzieci bez konsultacji z lekarzem. Olejki eteryczne z drzewa herbacianego powinny być rozcieńczone w produkcie nośnikowym, np. olejku ze słodkich migdałów. Możliwe jest, że może wywołać reakcję alergiczną. U niektórych osób może on powodować podrażnienia skóry, takie jak zaczerwienienie, swędzenie i stan zapalny. Nawet w przypadku rozcieńczonego preparatu, przed użyciem zawsze wykonaj test płatkowy na skórze.

Jak stosować olejek herbaciany na paznokcie?

Olejek z drzewa herbacianego jest łatwy w użyciu. Dodaj produkt do oleju nośnikowego, takiego jak np. olej kokosowy. Możesz zastosować go za pomocą wacika i pozostawić go do wyschnięcia lub położyć wacik nasączony rozcieńczonym preparatem na dotkniętym obszarze na kilka minut.

Kupowanie olejków eterycznych. Jaki wybrać i przechowywać?

Aby uzyskać najlepsze rezultaty, stosuj olejek z drzewa herbacianego wysokiej jakości. Musi on być w 100% czysty i jeśli to możliwe, kup ten organiczny. Szukaj by stężenie terpinu wynosiło od 10 do 40%. Jest to jeden z głównych składników antyseptycznych i przeciwgrzybiczych olejku. Przechowuj produkt z dala od bezpośredniego światła słonecznego, wilgoci i skrajnych temperatur. Jeśli podjęłaś kroki w celu wyleczenia grzybicy paznokci, ale jej stan nie ulega poprawie lub zaczyna się pogarszać, koniecznie udaj się do lekarza. 

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl,kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Więcej o: