Chcesz zagęścić włosy? Produkt, który kosztuje 10 zł zapewnia niesamowite efekty

Wiele osób zastanawia się, czy istnieją jakieś domowe sposoby na szybszy porost włosów oraz ich zagęszczenie. Przychodzimy z pomocą. Oto jedna z najpopularniejszych metod.

Więcej ciekawych tematów na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Jak zaoszczędzić czas i zadbać o środowisko przy częstym używaniu drukarki?

Często zdarza się, że domowe kosmetyki sprawdzają się równie dobrze, co te drogeryjne. Doskonałym przykładem na potwierdzenie tej teorii jest ocet jabłkowy. Produkt ten często wykorzystywany jest w pielęgnacji skóry głowy i włosów.

Ocet jabłkowy w pielęgnacji 

Ocet jabłkowy to odmiana octu wytwarzana przez fermentację octową cydru. Najczęściej znajduje zastosowanie jako przyprawa lub dodatek do potraw. Nie jest jednak tajemnicą, że ocet jabłkowy to także popularny domowy kosmetyk. Co istotne, produkt ten w wielu sklepach dostaniemy już za kilka złotych. Jak wykorzystać go w domowej pielęgnacji skalpu? Podpowiadamy. 

Chcesz zagęścić włosy? Oto prosty domowy sposób

Receptura jest bardzo prosta. 

  • Przygotuj 1/4 szklanki octu jabłkowego oraz 450 mililitrów wody destylowanej.
  • Wymieszaj ze sobą te dwa składniki.
  • Następnie umyj włosy szamponem i wmasuj miksturę w skórę głowy.
  • Po kilku minutach spłucz ją letnią wodą.

Uwaga! Taka płukanka z octu jabłkowego może wysuszać włosy. Dlatego też nie powinno się jej używać zbyt często.

Musimy jednak pamiętać o tym, że tempo wzrostu włosów jest kwestią bardzo indywidualną, uwarunkowaną genetycznie. Nie każdy sposób sprawdzi się więc w naszym przypadku. Warto jednak spróbować.

Wasze historie i opinie są dla nas ważne. Czekamy na Wasze listy i komentarze. Piszcie do nas na adres: kobieta@agora.pl lub edziecko@agora.pl. Najciekawsze listy opublikujemy.

Więcej o: