Domowe sposoby na wypadanie włosów. Jak zatrzymać ten proces? Te triki są skuteczne i bezpieczne

Nadmierne wypadanie włosów może być kłopotliwym problemem, często powodującym zmartwienia. Wpływa ono również na samoocenę, zwłaszcza w przypadku kobiet. Stosując domowe sposoby, możesz zadziałać na lepszy porost i zahamować utratę pasm.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Włosy są bezpośrednim wyrazem osobowości i stylu danej osoby. Oprócz pielęgnacji warto pamiętać o regularnym podcinaniu oraz by nie rozszywać ich, gdy są mokre. Również stres ma wpływ na proces wzrostu włosów i może prowadzić nawet do przedwczesnego siwienia. Stosując domowe i naturalne sposoby, nie tylko oszczędzamy pieniądze, ale również wykorzystujemy bezpieczne źródła pielęgnacji.

Zobacz wideo Jak prawidłowo prostować włosy, żeby się nie niszczyły?

Domowe sposoby na wypadanie włosów. Maseczka jajeczna odżywi pasma

Jajka są bogate w siarkę, fosfor, selen, jod, cynk i białko, które razem wspomagają wzrost włosów. Możesz przygotować w domu naturalny produkt, który również odżywi i nada blasku pasmom. Sposób przygotowania maseczki wygląda następująco:

  1. Oddziel jedno białko jajka w misce.
  2. Dodaj po łyżeczce oliwy z oliwek i miodu.
  3. Ubij, aby uzyskać pastę.
  4. Nałóż ją na całe włosy od nasady aż po końce.
  5. Po 20 minutach spłucz włosy łagodnym szamponem.

Aloes na wypadanie włosów. Poznaj jego właściwości

Aloes jest skutecznym domowym środkiem na wypadanie włosów i przyspiesza ich wzrost. Jest również skuteczny w zmniejszaniu problemów skóry głowy, takich jak swędzenie i łuszczenie się. Aby uzyskać lepsze rezultaty, możesz stosować tę metodę od trzech do czterech razy w tygodniu. Zacznij od:

  1. Weź łodygę aloesu i wyciśnij z niej miąższ.
  2. Potem nałóż go na włosy i skórę głowy.
  3. Następnie pozostaw na około 45 minut.
  4. Na koniec spłucz zwykłą wodą. 

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl,kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Więcej o: