Jak nawilżyć włosy? Poznaj sekret niesamowicie wyglądającej fryzury. Kosztuje tylko 1,50 zł

Częsta stylizacja włosów poprzez suszenie, stosowanie środków chemicznych czy używanie urządzeń termicznych może zwiększyć zapotrzebowanie na nawilżenie. Takie zabiegi pozwalają uzyskać natychmiastową metamorfozę, ale mają tendencję do wysuszania pasm i ich uszkadzania. Jak przywrócić blask fryzurze?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Ciało naturalnie nawilża włosy dzięki gruczołom łojowym znajdującym się na skórze głowy, które wydzielają sebum. Łój ten wędruje następnie od nasady, aż po końce. Czasami ten system może nie być skuteczny. Genetyka lub wiek mogą być przyczyną niedostatecznej aktywności gruczołów. Rodzaj i długość włosów również mogą uniemożliwić terminowe dostarczanie sebum. Oprócz tego wpływ na przesuszone pasma ma też ich nadmierne mycie, stylizacja i zabiegi pielęgnacyjne. Zobacz, jak nawilżyć włosy.

Zobacz wideo Loki przy pomocy prostownicy. Pokazujemy, jak to zrobić

Jakie środki wprowadzić do pielęgnacyjnej rutyny? Te rzeczy mają wpływ na wygląd włosów

Suche włosy są podatne na łamanie się i rozdwajanie końcówek. Przyczyn pozbawionych blasku pasm jest jednak wiele, np. zła technika szczotkowania, częste mycie szamponem i warunki środowiskowe. Aby zminimalizować suchość, stosuj szampon nawilżający i spłukuj włosy zimną wodą. Regularne aplikowanie serum, suchego szamponu, nakładanie olejków, ograniczenie używania narzędzi do stylizacji i nakładanie maseczek może skutecznie je nawilżyć.

Jak nawilżyć włosy? Surowe jajko i oliwa z oliwek skutecznie pomogą odzyskać blask fryzurze

Oliwa z oliwek zawiera składnik zwany oleuropeiną, która wspomaga wzrost włosów. Jajka zaś są bogate w tłuszcze i białka, które odżywiają i nawilżają oraz sprawiają, że pasma stają się gładkie i jedwabiste. Najprostszym sposobem aplikacji tych produktów jest zastosowanie ich jako maseczki. Czynność tę należy wykonywać raz w tygodniu. Potrzebne będzie 1 surowe jajko oraz 2 łyżki stołowe oliwy z oliwek. 

  1. Wymieszaj jajko i oliwę z oliwek.
  2. Nałóż tę mieszankę na włosy i skórę głowy.
  3. Przykryć głowę ręcznikiem i odczekać 30-60 minut.
  4. Spłucz włosy łagodnym środkiem myjącym, a następnie nałóż odżywkę.

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl,kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Więcej o: