Pomaluj czerwoną szminką twarz zanim nałożysz podkład. Efekty są zaskakujące

Zwykle czerwoną szminką malujemy usta. Beauty ekspertki znalazły jednak inne zastosowanie tego kosmetyku. Jednym z nich jest nałożenie jej pod podkład. Dzięki temu nasza skóra staje się promienna.

Więcej podobnych tematów znajdziecie na Gazeta.pl

Czerwona szminka dla wielu kobiet jest kwintesencją kobiecości. Niektóre używają jej na co dzień, inne tylko na wyjątkowe okazje. Dzięki platformom społecznościowym takim jak TikTok możemy dowiedzieć się o zupełnie innym zastosowaniu tego kosmetyku. Ekspertki z dziedziny beauty zapewniają, że pokochacie ten trik. 

Zobacz wideo Tiktokowy trik na malowanie ust z patyczkiem. Sprawdzamy! [#HomeBeauty]

Pomaluj twarz czerwoną szminką, efekt cię zaskoczy 

Niedawno o tym dość nietypowym trendzie napisał portal "dziendobrytvn.pl". Na TikToku zaczęło pojawiać się coraz więcej filmików, w których użytkowniczki, zamiast malować usta czerwoną szminką, malują nimi skórę twarzy. Choć mogłoby się wydawać, że nic dobrego z tego wyjść nie może, to okazuje się, że ten trik pomaga rozświetlić nas codzienny makijaż. Ponadto dzięki niemu możemy w prosty sposób podkreślić nasze kości policzkowe. Z kolei konturowanie czerwoną szminką pomoże nam optycznie wyszczuplić twarz

Hitowy tusz do rzęs na promocji w Rossmannie. 'Najlepszy, jaki miałam'Rossmann wyprzedaje hitowy tusz do rzęs za mniej niż 12 złotych. Efekt jak z salonu

Jak nakładać czerwoną szminkę pod podkład? 

Tiktokerka Jacqueline Kilikita, która specjalizuje się w tematyce beauty na swoim profilu opublikowała nagranie, na którym pokazuje krok po kroku jak nałożyć czerwoną szminkę pod podkład. Kobieta nakłada produkt na nos, policzki i czoło. Następnie za pomocą pędzla, blenduje kosmetyk. W kolejnym kroku używa korektora, który nakłada na nos, policzki i pod oczy. Na samym końcu za pomocą pędzelka aplikuje podkład już na całej skórze twarzy. 

Nie da się ukryć, że takie zastosowanie czerwonej szminki rzeczywiście się sprawdza, ale tylko w niektórych miejscach. Skóra jest rozświetlona i promienna w okolicy policzków, ale jak zaznaczyła Jacqueline, na czole nie wygląda to już tak dobrze, dlatego następnym razem pominie to miejsce. Niemniej jednak ten trik działa!

Najlepsze podkłady kryjące do 30 zł. To m.in. zamiennik Estee Lauder Double WearTen drogeryjny podkład to zamiennik Estee Lauder Double Wear. Kupisz go już za 25 zł

Wasze historie i opinie są dla nas ważne. Czekamy na Wasze listy i komentarze. Piszcie do nas na adres: kobieta@agora.pl. Najciekawsze listy opublikujemy.

Więcej o: