Jak pozbyć się worków pod oczami? Ten trik nic nie kosztuje i działa lepiej niż niejeden krem

Worki pod oczami są zwykle problemem kosmetycznym i nie wymagają leczenia. Domowe sposoby i styl życia mogą pomóc w zmniejszeniu opuchlizny. Wypróbuj jeden z pielęgnacyjnych trików i zobacz, jakie czynności mogą wpływać na wygląd cery.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Choć na rynku istnieje niezliczona ilość produktów, które mają pomóc w zmniejszeniu opuchlizny i rozjaśnieniu obszaru pod oczami, nie zawsze są one skuteczne. Warto wtedy zastanowić się, jakie rzeczy wpływają na wygląd naszej cery. Co możemy z tym zrobić?

Zobacz wideo Peeling szczotką na sucho. O czym trzeba pamiętać?

Domowe sposoby jak pozbyć się worków pod oczami

Styl życia oraz nawyki mogą mieć ogromny wpływ na to jak wygląda nasza cera. Poniższe wskazówki mogą pomóc w zmniejszeniu lub zlikwidowaniu worków pod oczami:

  1. Stosuj chłodne okłady. Zmocz czystą ściereczkę w chłodnej wodzie. Siedząc, przykładaj wilgotną ściereczkę do skóry pod oczami i wokół nich przez kilka minut, lekko uciskając.
  2. Zmniejsz ilość płynów przed snem i ogranicz sól w diecie. Zmniejszy to zatrzymywanie płynów, które może powodować worki pod oczami.
  3. Nie pal. Palenie może nasilić problem worków pod oczami.
  4. Zapewnij sobie odpowiednią ilość snu. Dla większości dorosłych 7 do 9 godzin snu to odpowiednia ilość.
  5. Należy spać z lekko uniesioną głową. Pomocne może być dodanie dodatkowej poduszki lub podniesienie wezgłowia materaca. 
  6. Używaj kosmetyków. Jeśli chcesz zamaskować cienie pod oczami, spróbuj zastosować makijaż.

Trik na cienie pod oczami. Wypróbuj torebki herbaty

Ten napój nie służy tylko do picia. Aby pomóc sobie z ciemnymi kręgami i workami sięgnij po torebki herbaty z kofeiną. Można je stosować pod oczy. Zawarta kofeina ma silne przeciwutleniacze i zwiększa przepływ krwi. Ten składnik chroni również przed promieniami UV i spowalnia proces starzenia się skóry. Jak zastosować zużyte torebki po herbacie?

  1. Zaparz dwie torebki herbaty przez 3 do 5 minut.
  2. Pozostawić torebki na 20 minut w lodówce do schłodzenia.
  3. Następnie wyciśnij nadmiar płynu i nałóż na skórę pod oczami.
  4. Pozostawić torebki z herbatą na skórze przez 15 do 30 minut.

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Więcej o: