Konturowanie nosa za pomocą widelca? Sprawdzamy tiktokowe wskazówki

Konturowanie twarzy jest jednym z bardziej lubianych elementów makijażu. Dzięki temu można pewne partie twarzy skrócić, ukryć i wymodelować, a inne uwypuklić i podkreślić. Konturowanie wymaga jednak pewnych umiejętności i precyzji, szczególnie jeśli dotyczy np. nosa. Tu z pomocą przychodzi trik z... widecem, dzięki któremu nawet początkująca osoba ma poradzić sobie z wymodelowaniem noska. Czy to naprawdę działa? Sprawdzamy!

Więcej porad i trików znajdziesz na Gazeta.pl

Brak wprawy i umiejętność makijażowych przy takich elementach jak konturowanie może skończyć się uzyskaniem efektu odwrotnego od tego zamierzonego. Tu potrzeba precyzji oraz odpowiednich kosmetyków. Najlepiej sprawdzą się te kremowe, wolniej zastygające, które spokojnie po nałożeniu zdążymy wyblendować. Jednak co z tak wymagającymi partiami jak nos? W odpowiedzi na potrzeby kobiet, powstał trik, który zrobił prawdziwą furorę na TikToku. Mowa o konturowaniu nosa przy pomocy widelca.

Konturowanie nosa z pomocą widelca. Czy to naprawdę działa?

Gdy na TikToku pojawiły się filmiki, na którym dziewczyny zaprezentowały konturowanie nosa przy użyciu widelca, momentalnie metoda ta stała się viralem i obiegła świat. Według tego, co możemy zobaczyć, wystarczy przyłożyć widelec do nosa ząbkami do góry, a następnie za pomocą pędzelka zaaplikować idealnie wzdłuż ząbków bronzer po zewnętrznych stronach i jasny korektor na środku. Na koniec pozostaje rozblendować produkty ruchami wklepującymi. W efekcie mamy uzyskać wykonturowany i optycznie wysmuklony nos w zaledwie kilka chwil. Czy to działa? Odpowiedź znajdziesz w naszym wideo. 

Ile warte jest prowadzenie domu? Przeczytaj o naszej akcji i przelicz swój niewidzialny etat na pensję [KALKULATOR]

Więcej o: