Suche i popękane pięty? Wystarczy 1,50 zł, by pozbyć się problemu. Banalny trik

Suche i pękające pięty to popularny problem, z którym zmaga się wiele osób. Co zrobić, by w sezonie letnim cieszyć się idealnie gładkimi stopami? Pomoc znajdziesz w swojej kuchni! Ten popularny produkt kosztuje mniej niż 2 zł, ale jego działanie potrafi zaskoczyć.

Więcej porad i domowych trików znajdziesz na Gazeta.pl

Zobacz wideo Każdy ma swoją historię". Jak zaoszczędzić czas i zadbać o środowisko?

Osoby zmagające się z suchą i mocno rogowaciejącą skórą na piętach, bardzo często chcą szybko pozbyć się problemu i sięgają po ostre pumeksy, mocno ścierając naskórek. Niestety jest spory błąd, który zwykle prowadzi jedynie do pogorszenia problemu. Należy pamiętać, że skóra na piętach jest grubsza niż w innych partiach ciała, przez co naskórek narasta dość szybko. Właśnie dlatego, osoby mające problem z szorstkimi piętami, powinny dbać o nie regularnie. Z pomocą przyjdą m.in. domowe sposoby, które doskonale znane są naszym mamom oraz babciom. 

oczy Jak pozbyć się worków pod oczami? Ten trik nic nie kosztuje

Jak pozbyć się suchych i popękanych pięt? Trik za 1,50 zł, którego nie pożałujesz

Jednym z takich domowych trików jest właśnie peelingu z sody oczyszczonej. Ten popularny proszek kosztuje około 1,50 zł i obecny jest w niemal każdej szafce kuchennej. Jeśli nie, dostać go można w pierwszym napotkanym sklepie spożywczym. Soda oczyszczona usunie zrogowaciały naskórek, wygładzając pięty, ale zrobi to dużo delikatniej niż ostry pumeks. Wystarczy wetrzeć proszek w problematyczne miejsca, zostawić na 5 minut, a na koniec dokładnie opłukać stopy wodą i wytrzeć do sucha. Po takim zabiegu nie można również zapomnieć o nałożeniu intensywnie regenerującego kremu do stóp. 

Choć zazwyczaj przyczyną suchych, nadmiernie rogowaciejących i popękanych pięt jest brak odpowiedniej i systematycznej pielęgnacji, to źródeł tego problemu może być więcej. Może to być objaw choroby tarczycy, różnych schorzeń skóry, czy zaburzeń krążenia. Jeśli zatem problem przez dłuższy czas nie znika, warto skonsultować się ze specjalistą.

przesuszone włosy Japoński sposób na zdrowe i błyszczące włosy za niecałe 2 złote

Ile warte jest prowadzenie domu? Przeczytaj o naszej akcji i przelicz swój niewidzialny etat na pensję [KALKULATOR]

Więcej o: