Jak działa sauna na włosy? W salonie ten zabieg kosztuje 200 zł. Zobacz, jak zrobić go w domu za grosze

Wielka moc regeneracji i nawilżenia fryzury? Taka jest właśnie sauna na włosy. Stosowana regularnie może przynieść zdumiewające efekty. Zabieg możesz wykonać w salonie fryzjerskim, ale również w domu. Jak działa?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Stosowanie sauny na włosy to idealne rozwiązanie dla osób, które brykają się ze zniszczonymi koloryzacją czy zabiegami fryzjerskimi kosmykami. Sprawdzi się również jako sposób na regenerację po wakacjach. Zobacz, jak i dlaczego warto skorzystać z tego zabiegu.

Katarzyna Cichopek"Cudowna sukienka" Kasi Cichopek to wcale nie sukienka. Must have na lato

Zobacz wideo Jak zapleść włosy bez gumki?

Jak działa sauna na włosy? Pielęgnacja z użyciem ciepła

Sauna na włosy to zabieg pielęgnacyjny. Potrzebne jest do niego specjalne urządzenie w kształcie kopuły posiadające w swojej tylnej części pojemnik z nagrzewającą się wodą destylowaną. Gdy maszyna osiągnie optymalnie wysoką temperaturę, zaczyna wydobywać się z niej para wodna. To właśnie ona potęguje efekty nałożonej wcześniej maski na pasma. Zanim przystąpimy do zabiegu, włosy należy umyć dwukrotnie z użyciem szamponu oczyszczającego. Następnie nakładana jest maska pielęgnacyjna, a fryzura zostaje upięta. Całość trwa około 20 minut. Po upływie wyznaczonego czasu kosmetyk jest spłukiwany z włosów, a następnie są one suszone i modelowane.

Suche i popękane pięty? Wystarczy 1,50 zł, by pozbyć się problemu. Banalny trik (zdjęcie ilustracyjne)Suche i popękane pięty? Wystarczy 1,50 zł, by pozbyć się problemu. Banalny trik

Sauna na włosy - efekty i korzyści 

Zabieg pielęgnacyjny, jakim jest sauna na włosy, skutecznie wzmacnia je. Ciepła para wodna wydostająca się urządzenia pomaga cząsteczkom wniknąć w strukturę kosmyków. Efekt może przypominać fryzury rodem z reklam kosmetyków. Tworzy się lśniąca, sprężysta i łatwa w rozczesywaniu tafla. Rezultatem przeprowadzonego zabiegu można się cieszyć przez ok. 7-10 dni. Warto więc powtarzać go co jakiś czas z tygodniowym odstępem.

pranie butówJak prać buty w pralce w bezpieczny sposób? Zastosuj ten praktyczny trik

Sauna na włosy w domu. Jak ją zrobić?

Zabieg sauny możesz również wykonać samemu w domu. Jeśli sposób z miską będzie niekomfortowy, możesz użyć suszarki. Nagrzej urządzeniem całość po kroku 5 i trzymaj włosy nieco dłużej, bo ok. 30 minut. Jak wygląda najpopularniejszy sposób?

  1. Przed rozpoczęciem pielęgnacji umyj włosy oszczyczającym szamponem, najlepiej dwukrotnie. 
  2. Spłucz szampon i osusz włosy ręcznikiem.
  3. Nałóż maskę pielęgnacyjną na wszystkie kosmyki. 
  4. Rozczesz pasma grzebieniem z szerokim rozstawem zębów.
  5. Załóż jednorazowy czepek foliowy.
  6. Nalej gorącej wody do miski i trzymaj nad nią głowę przez ok.15 min.
  7. Spłucz preparat z włosów ciepłą, a później zimną wodą.

Ile warte jest prowadzenie domu? Przeczytaj o naszej akcji i przelicz swój niewidzialny etat na pensję [KALKULATOR]

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Jak pomóc Ukrainie? Gazeta.pl łączy siły z PCPMGazeta.pl łączy siły z PCPM, by wspierać Ukrainę. Sprawdź, jak możesz pomóc

Więcej o: