Jak dbać o zęby, by cieszyć się zdrowym uśmiechem? Wiele osób powtarza te błędy. Zobacz, jak to zmienić

Aby mieć zdrowe zęby, trzeba o nie dbać przez całe życie. Nawet jeśli masz ładny uśmiech, to bardzo ważne jest, by każdego dnia podejmować właściwe kroki, w celu zapobiegania problemom. Chodzi o używanie właściwych produktów do pielęgnacji jamy ustnej, a także zwracanie uwagi na swoje codzienne nawyki. Jak dbać o zęby i czego unikać?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jeśli chcesz zachować zdrowy i piękny uśmiech, powinieneś przestrzegać zasad higieny jamy ustnej i regularnie odwiedzać dentystę. Pomoże to uniknąć dokuczliwych problemów z zębami, takich jak ubytki, próchnica. O czym jeszcze warto pamiętać przy dbaniu o nasze uzębienie?

Zobacz wideo Nieświeży oddech. Co może być jego przyczyną [NaZdrowie]

Jak dbać o zęby? Nie kładź się spać bez ich umycia

Ogólnym zaleceniem jest szczotkowanie zębów co najmniej dwa razy dziennie. Mimo to wielu z nas nadal zaniedbuje mycie ich na noc. Ta czynność przed snem, pozwala pozbyć się zarazków i płytki nazębnej, które gromadzą się w ciągu dnia.

Jak pozbyć się ślimaków w ogrodzie? Znamy na to aż 5 skutecznych metod za grosze Jakich roślin nie lubią ślimaki? Sadząc je, wystraszysz szkodniki

Dbanie o zęby: szczotkuj prawidłowo i nie zaniedbuj języka

Sposób, w jaki szczotkujesz zęby, jest bardzo ważny. W rzeczywistości niedokładne mycie jest prawie tak samo złe, jak niemycie ich w ogóle. Nie spiesz się, przesuwając szczoteczkę delikatnymi, okrężnymi ruchami, aby usunąć płytkę nazębną. Nieusunięta płytka nazębna może twardnieć, prowadząc do odkładania się kamienia nazębnego i zapalenia dziąseł. Może ona również odkładać się na języku. Prowadzi to nie tylko do nieprzyjemnego zapachu z ust, ale także do innych problemów zdrowotnych jamy ustnej. Delikatnie szczotkuj język za każdym razem, gdy myjesz zęby.

Czosnek Włóż czosnek do mikrofalówki na kilka sekund. Nie pożałujesz efektu

Tego lepiej unikać w przypadku dbania o zdrowy i piękny uśmiech

Należy ograniczyć spożywanie kwaśnych napojów i soków owocowych. Mogą one być szkodliwe dla zębów, zmiękczać ich materiał i rozpuszczać minerały w szkliwie. Następnie ulega ono erozji i może być przyczyną ubytków. Lepiej ograniczyć też jedzenie pokarmów zawierających cukier: Mogą powodować powstawanie płytki nazębnej, dlatego należy unikać cukierków i innych słodyczy.

Ile warte jest prowadzenie domu? Przeczytaj o naszej akcji i przelicz swój niewidzialny etat na pensję [KALKULATOR]

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Jak pomóc Ukrainie? Gazeta.pl łączy siły z PCPM Gazeta.pl łączy siły z PCPM, by wspierać Ukrainę. Sprawdź, jak możesz pomóc

Więcej o: