Jak dbać o zęby, by cieszyć się zdrowym uśmiechem? Wiele osób powtarza te błędy. Zobacz, jak to zmienić

Aby mieć zdrowe zęby, trzeba o nie dbać przez całe życie. Nawet jeśli masz ładny uśmiech, to bardzo ważne jest, by każdego dnia podejmować właściwe kroki, w celu zapobiegania problemom. Chodzi o używanie właściwych produktów do pielęgnacji jamy ustnej, a także zwracanie uwagi na swoje codzienne nawyki. Jak dbać o zęby i czego unikać?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jeśli chcesz zachować zdrowy i piękny uśmiech, powinieneś przestrzegać zasad higieny jamy ustnej i regularnie odwiedzać dentystę. Pomoże to uniknąć dokuczliwych problemów z zębami, takich jak ubytki, próchnica. O czym jeszcze warto pamiętać przy dbaniu o nasze uzębienie?

Zobacz wideo Nieświeży oddech. Co może być jego przyczyną [NaZdrowie]

Jak dbać o zęby? Nie kładź się spać bez ich umycia

Ogólnym zaleceniem jest szczotkowanie zębów co najmniej dwa razy dziennie. Mimo to wielu z nas nadal zaniedbuje mycie ich na noc. Ta czynność przed snem, pozwala pozbyć się zarazków i płytki nazębnej, które gromadzą się w ciągu dnia.

Dbanie o zęby: szczotkuj prawidłowo i nie zaniedbuj języka

Sposób, w jaki szczotkujesz zęby, jest bardzo ważny. W rzeczywistości niedokładne mycie jest prawie tak samo złe, jak niemycie ich w ogóle. Nie spiesz się, przesuwając szczoteczkę delikatnymi, okrężnymi ruchami, aby usunąć płytkę nazębną. Nieusunięta płytka nazębna może twardnieć, prowadząc do odkładania się kamienia nazębnego i zapalenia dziąseł. Może ona również odkładać się na języku. Prowadzi to nie tylko do nieprzyjemnego zapachu z ust, ale także do innych problemów zdrowotnych jamy ustnej. Delikatnie szczotkuj język za każdym razem, gdy myjesz zęby.

Tego lepiej unikać w przypadku dbania o zdrowy i piękny uśmiech

Należy ograniczyć spożywanie kwaśnych napojów i soków owocowych. Mogą one być szkodliwe dla zębów, zmiękczać ich materiał i rozpuszczać minerały w szkliwie. Następnie ulega ono erozji i może być przyczyną ubytków. Lepiej ograniczyć też jedzenie pokarmów zawierających cukier: Mogą powodować powstawanie płytki nazębnej, dlatego należy unikać cukierków i innych słodyczy.

Ile warte jest prowadzenie domu? Przeczytaj o naszej akcji i przelicz swój niewidzialny etat na pensję [KALKULATOR]

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Więcej o: