Trzy kosmetyki, które powinny znaleźć się w twojej kosmetyczce. Opóźniają powstawanie zmarszczek i procesy starzenia skóry

Kosmetyczka pęka w szwach? To błąd. Wcale nie potrzebujesz stu różnych kremów czy preparatów. Wystarczy naprawdę kilka produktów. Ale trzeba je wybrać mądrze. Wystarczy, że w swojej codziennej pielęgnacji uwzględnisz trzy kosmetyki, a twoja skóra ci podziękuje! Na dodatek ty zauważysz różnicę i opóźnisz powstawanie zmarszczek.

Więcej podobnych tematów znajdziesz na Gazeta.pl 

Krem z wysokim filtrem

To absolutna podstawa. Podstawa, o której wciąż zapominamy. Nawet jeśli słońce mocno nie grzeje, nie wystawiamy twarzy w kierunku promieni, musimy smarować twarz kremem z filtrem codziennie. Nawet kilka razy dziennie, zawsze gdy wychodzimy na słońce. I naprawdę nie tylko podczas wakacji!

Krem z filtrem SPF 30 lub SPF 50 wklep kilka minut po porannych rytuałach pielęgnacyjnych. Dopiero na krem przeciwsłoneczny wykonaj makijaż. Banalne, a pomoże uchronić skórę przed przedwczesnym starzeniem.

Serum z witaminą C

Dobrze wiemy, że witamina C jest składnikiem wielu drogich kosmetyków. Dlaczego nie włączyć jej do codziennej pielęgnacji? Wcale nie musisz sięgać po drogeryjne produkty, których ceny często zwalają z nóg. Możesz wybrać nawet średnią półkę, ważne, by w składzie znalazła się witamina C.

Najlepiej postawić na serum z witaminą C. To kosmetyk, który z założenia zapewnia skórze solidne odżywienie.

Zobacz wideo Kylie Jenner pokazała owoc swojej trzyletniej pracy. Tym razem postawiła na kosmetyki dla dzieci

Krem z retinolem

Krem z retinolem powinien być stałym gościem w naszej wieczornej rutynie. Opóźnia procesy starzenia się skóry i zapobiega powstawaniu zmarszczek. Retinol jest często używany także w gabinetach kosmetycznych. Jak działa? Stopniowo, delikatnie złuszcza i usuwa obumarłe komórki skóry. Wygładza skórę i dodatkowo pobudza produkcję kolagenu.

Co ważne, na początek powinniśmy wybierać kremy z niskim stężeniem retinolu. Dopiero z czasem warto wybrać te o wyższej zawartości. Nasza skóra musi się przyzwyczaić do tak silnej substancji w codziennej pielęgnacji.

Więcej o: