Urlop od makijażu to sposób na młody wygląd skóry. Tyle przerwy wystarczy, żeby zobaczyć efekty

Makijaż to świetny sposób na wyrażenie siebie, poprawę wyglądu cery i ukrycie pryszczy, których nie możesz się pozbyć. Jednak czasami zrobienie sobie przerwy od niego nie jest złym pomysłem. Pomijanie porannego makijażu od czasu do czasu, może przynieść zaskakujące korzyści cerze. O czym mowa?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Chociaż może to być po prostu wygoda, jest wiele innych benefitów wynikających z odstawienia makijażu na jakiś czas od codziennej rutyny. Jakie korzyści płyną ze skorzystania z takiego urlopu?

Zobacz wideo Konturowanie różem? Tak!

Izabela JanachowskaButy Janachowskiej są na wyprzedaży. Ten model pasuje do wszystkiego

Urlop od makijażu. Dlaczego warto odpocząć od codziennego używania kosmetyków kolorowych?

Jeśli czujesz, że twojej skórze przydałoby się małe odmłodzenie i odświeżenie, nie wahaj się dłużej. Oto powody i wyjaśnienia, dla których powinnaś rozważyć cotygodniową przerwę od makijażu.

  • Zaprzestając stosowania makijażu na krótki okres czasu np. 2 dni, możesz poprawić ogólny koloryt i tonację swojej skóry. Podkłady mogą zatykać pory, co może odwodnić cerę i pozbawić ją naturalnego odcienia.
  • Makijaż twarzy może zatykać skórę i blokować dostęp tlenu do porów, dlatego warto dać cerze chwilę wytchnienia. 
  • Niestety, stosowanie zbyt dużej ilości tuszu do rzęs może w rzeczywistości prowadzić do ich osłabienia. Przerwa od maskary może je wzmocnić, ponieważ nie osadza się na nich produkt i zmniejsza podrażnienia związane z codziennym nakładaniem i zdejmowaniem kosmetyku.
  • Robiąc sobie przerwy w ciągu tygodnia, kosmetyki do makijażu mogą ci wystarczyć na nieco dłużej niż dotychczas. Ostatecznie zadowoli to zarówno ciebie, jak i twój portfel.
  • Decydując się na przerwę od makijażu, możesz wyeliminować czas spędzony na nakładaniu kosmetyków na twarz i zastąpić go czymś, na co zwykle go nie masz.

KomarRośliny odstraszające komary. Warto mieć je latem w domu i ogrodzie

Alergia na któryś z produktów? Przerwa od makijażu pomoże ci w diagnozie

Jeśli często nakładasz kosmetyki kolorowe i masz tendencję do łzawienia oczu lub zaczerwienienia twarzy, to prawdopodobnie nie jest to przypadek. Alergie na makijaż występują dość często, a podrażnienia są częstym objawem kontaktowego zapalenia skóry. Kiedy znów zaczniesz używać kosmetyków, będziesz wiedziała, że powinnaś szukać hipoalergicznych formuł. 

Ile warte jest prowadzenie domu? Przeczytaj o naszej akcji i przelicz swój niewidzialny etat na pensję [KALKULATOR]

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Jak pomóc Ukrainie? Gazeta.pl łączy siły z PCPMGazeta.pl łączy siły z PCPM, by wspierać Ukrainę. Sprawdź, jak możesz pomóc

Więcej o: