Urlop od makijażu to sposób na młody wygląd skóry. Tyle przerwy wystarczy, żeby zobaczyć efekty

Makijaż to świetny sposób na wyrażenie siebie, poprawę wyglądu cery i ukrycie pryszczy, których nie możesz się pozbyć. Jednak czasami zrobienie sobie przerwy od niego nie jest złym pomysłem. Pomijanie porannego makijażu od czasu do czasu, może przynieść zaskakujące korzyści cerze. O czym mowa?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Chociaż może to być po prostu wygoda, jest wiele innych benefitów wynikających z odstawienia makijażu na jakiś czas od codziennej rutyny. Jakie korzyści płyną ze skorzystania z takiego urlopu?

Zobacz wideo Konturowanie różem? Tak!

Urlop od makijażu. Dlaczego warto odpocząć od codziennego używania kosmetyków kolorowych?

Jeśli czujesz, że twojej skórze przydałoby się małe odmłodzenie i odświeżenie, nie wahaj się dłużej. Oto powody i wyjaśnienia, dla których powinnaś rozważyć cotygodniową przerwę od makijażu.

  • Zaprzestając stosowania makijażu na krótki okres czasu np. 2 dni, możesz poprawić ogólny koloryt i tonację swojej skóry. Podkłady mogą zatykać pory, co może odwodnić cerę i pozbawić ją naturalnego odcienia.
  • Makijaż twarzy może zatykać skórę i blokować dostęp tlenu do porów, dlatego warto dać cerze chwilę wytchnienia. 
  • Niestety, stosowanie zbyt dużej ilości tuszu do rzęs może w rzeczywistości prowadzić do ich osłabienia. Przerwa od maskary może je wzmocnić, ponieważ nie osadza się na nich produkt i zmniejsza podrażnienia związane z codziennym nakładaniem i zdejmowaniem kosmetyku.
  • Robiąc sobie przerwy w ciągu tygodnia, kosmetyki do makijażu mogą ci wystarczyć na nieco dłużej niż dotychczas. Ostatecznie zadowoli to zarówno ciebie, jak i twój portfel.
  • Decydując się na przerwę od makijażu, możesz wyeliminować czas spędzony na nakładaniu kosmetyków na twarz i zastąpić go czymś, na co zwykle go nie masz.

Alergia na któryś z produktów? Przerwa od makijażu pomoże ci w diagnozie

Jeśli często nakładasz kosmetyki kolorowe i masz tendencję do łzawienia oczu lub zaczerwienienia twarzy, to prawdopodobnie nie jest to przypadek. Alergie na makijaż występują dość często, a podrażnienia są częstym objawem kontaktowego zapalenia skóry. Kiedy znów zaczniesz używać kosmetyków, będziesz wiedziała, że powinnaś szukać hipoalergicznych formuł. 

Ile warte jest prowadzenie domu? Przeczytaj o naszej akcji i przelicz swój niewidzialny etat na pensję [KALKULATOR]

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Więcej o: