Zwykle lądują w koszu. Ty włóż do lodówki i połóż na oczy. Efekty cię zaskoczą

Cienie oraz worki pod oczami to problem, z którym walczy wiele kobiet. Skóra wokół oczu jest z natury bardzo cienka i wrażliwa, więc wymaga szczególnej pielęgnacji. Są jednak domowe sposoby, dzięki którym niewielkim kosztem poprawisz wygląd okolicy oczu.

Więcej porad i domowych sposobów znajdziesz na Gazeta.pl

Zobacz wideo Domowe sposoby na opuchnięte oczy

Nie da się ukryć, że dużą rolę w kwestii worków oraz cieni pod oczami odgrywa genetyka. Jeśli twoja mama lub babcia również miały ten problem, istnieje duże prawdopodobieństwo, że odziedziczyłaś to po nich. Oprócz kwestii genów, na kondycję skóry wokół oczu w dużym stopniu wpływa także styl życia. Nadmiar soli w organizmie, zła dieta oraz używki sprzyjają powstawaniu obrzęków. Cienie pod oczami mogą być również efektem stresu, zmęczenia i odwodnienia. Warto zatem na co dzień zwrócić uwagę nie tylko na codzienną pielęgnację, lecz także zdrowe żywienie, odpowiednie nawodnienie i odpowiednią ilość snu. Doraźnie z pomocą mogą przyjść także domowe sposoby minimalizujące zasinienie oraz worki pod oczami.

Nietypowe zastosowanie herbaty. Zamiast wyrzucać, nałóż schłodzone torebki na oczy

Tanim i szybkim sposobem na zminimalizowanie worków oraz cieni pod oczami jest zastosowanie okładów z herbacianych torebek. Zwykle po zaparzeniu herbaty, torebki lądują w koszu, a można wykorzystać je znacznie lepiej.

  1. Po zaparzeniu dwóch torebek herbaty, odciśnij nadmiar płynu.
  2. Włóż torebki na 20 minut do lodówki.
  3. Schłodzone torebki połóż na powieki i relaksuj się przez 10-15 minut.

Efekt? Cienie i worki pod oczami staną się mniej widoczne. Pamiętaj jednak, że oczy są bardzo wrażliwe, dlatego stosując tego typu domowe okłady z herbaty, należy zachować szczególną ostrożność. 

Ile warte jest prowadzenie domu? Przeczytaj o naszej akcji i przelicz swój niewidzialny etat na pensję [KALKULATOR]

Więcej o: