Modne brwi w 2022 roku zaskakują. Niedawno były nie do zaakceptowania

Stylizacja brwi zawsze budzi skrajne emocje. Niektórzy preferują naturalne, inni mocno ingerują w ich kształt. A co mówią trendy na 2022 rok? Sprawdzamy najnowsze propozycje makijażystów.

Więcej podobnych tematów znajdziesz na Gazeta.pl  

Modne brwi w 2022 roku nieco zaskakują

Jeszcze niedawno nikt nie pomyślałby, że cienkie brwi znowu wrócą do łask. Choć wiadomo nie od dziś, że moda zatacza koło, to jednak powrotu do tego trendu nie spodziewał się naprawdę chyba niky. A jednak. Już w 2021 roku lansowała je m.in. Bella Hadid. Obecnie coraz częściej pojawiają się na salonach. Przypomnijmy, ponad 30 lat temu cienkie brwi nosiły inne modelki Naomi Campbell oraz Kate Moss.

Pojawianie się tej mody wydaje się nieuniknione. Naturalne brwi znów będą musiały ulec pęsecie

- komentuje w rozmowie z "Vogue" wizażysta Troy Surratt.

A Daniel Nowak – Pro Makeup Artist i trener marki Inglot w rozmowie z womenshealth.pl zauważa:

Modne jest wszystko co naturalne. Jeśli masz cienkie brwi, nie musisz ich zagęszczać i pogrubiać. Z kolei jeśli masz bujne brwi i chcesz je trochę "wyszczuplić" z pomocą przyjdzie pęseta i odpowiednia regulacja
 

Cienkie brwi to nie koniec

Drugim bardzo wyróżniającym się trendem w stylizacji brwi są podniesione końcówki brwi. Wydłużone brwi i lekko uniesione końcówki to propozycja dla tych, którzy jednak nie skuszą się na cienkie jak nitki brwi.

Zobacz wideo Sprawdzamy trik z TikToka na aplikację korektora

Takie efekt możemy osiągnąć dzięki zabiegowi laminacji brwi w salonie kosmetycznym. Ale możemy spróbować wystylizować tak brwi sami, w domu. Wystarczy mieć mydełko kosmetyczne. Jak to zrobić? Delikatnie zwilżamy włoski wodą. Małą szczoteczkę do brwi nakładamy niewielką ilość mydełka. Rozczesujemy i układamy taki kształt, jak chcemy.

Więcej o: