Kosztuje tylko 15 zł, a działa jak mezoterapia igłowa. Domowy sposób na przebarwienia i nawilżenie skóry

Obecnie coraz więcej kobiet decyduje się na naturalne sposoby dbania o siebie i swoją skórę. Dzięki odpowiedniej pielęgnacji jednym produktem możesz odmienić swój wygląd, nie wydając przy tym fortuny tak jak w przypadku drogich zabiegów.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jeśli chodzi o właściwą pielęgnację skóry, nie ma nic lepszego niż stare, dobre domowe sposoby. Właściwości miodu były już znane naszym babciom. Jak odżywić skórę, by zachwycała efektem jak po zabiegu w salonie?

Katarzyna Cichopek Kombinezon Kasi Cichopek. "Widać klasę i wdzięk". Kosztuje niecałe 100 zł

Zobacz wideo Peeling szczotką na sucho. O czym trzeba pamiętać?

Korzyści płynące z używania miodu do pielęgnacji twarzy. Efekty mogą zaskoczyć

Surowy miód jest pełen korzystnych składników dla skóry, zwłaszcza w przypadku trądziku lub autoimmunologicznych chorób skóry, takich jak egzema czy łuszczyca. Pomaga zrównoważyć poziom bakterii na skórze. Miód może być znacznie skuteczniejszy, niż inne popularne produkty. Przyspiesza procesy gojenia się komórek skóry. Ponadto jest również naturalnym środkiem złuszczającym. Oznacza to, że nakładanie go na twarz usuwa suchą, matową skórę i odsłania znajdujące się pod nią nowe komórki.

Zastosowanie miodu na twarz. Z czym go łączyć?

Nakładanie miodu na twarz jest dość proste, choć można to robić na różne sposoby. Na przewlekłe choroby skóry można stosować w postaci pasty, punktowo lub w postaci maseczki na twarz, którą pozostawia się na kilka minut. Najważniejszą rzeczą przy stosowaniu jest używanie miodu niepasteryzowanego, takiego jak miód manuka. Aby był skuteczny, musi zawierać zdrowe bakterie. Aktywuje to układ odpornościowy i pomoże w zwalczaniu stanów zapalnych i zaczerwienień, a także w gojeniu wyprysków. 

Jednym ze sposobów wykorzystania miodu do pielęgnacji twarzy jest zmieszanie go z innymi składnikami w celu stworzenia kojącej maseczki na twarz. Wystarczy użycie jednej łyżki tego wyjątkowego produktu oraz połączenie go z jogurtem naturalnym, zmielonym awokado, otrębami lub żelem aloesowym. Zmieszane produkty nałóż na twarz na ok. 20 minut. Następnie spłucz.

Ile warte jest prowadzenie domu? Przeczytaj o naszej akcji i przelicz swój niewidzialny etat na pensję [KALKULATOR]

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Jak pomóc Ukrainie? Gazeta.pl łączy siły z PCPM Gazeta.pl łączy siły z PCPM, by wspierać Ukrainę. Sprawdź, jak możesz pomóc

Więcej o: