Efekt laminacji bez wizyty u kosmetyczki? Proste triki na podkręcone rzęsy

Zabieg laminacji brwi jest zabiegiem dość drogim - kosztuje około 180 złotych. Na dodatek, aby efekt utrzymał się stałe należy go powtarzać co trzy, czasem co cztery tygodnie. Do więc dość droga inwestycja. Są jednak triki, które pozwolą nam uzyskać efekt laminacji bez wizyty u kosmetyczki.

Więcej podobnych tematów znajdziesz na Gazeta.pl  

Jak utrzymać podkręcenie rzęs na dłużej? Kluczowa zalotka

Redaktorka ds. urody Hana Hong serwisu yahoo.com zgadza się, że podkręcenie rzęs w zaledwie kilka sekund jest dość łatwe, ale wyzwaniem jest utrzymanie tego podkręcenia dłużej niż kilka minut. Co radzi ekspertka?

Jeśli twoje rzęsy zaczną opadać przed końcem dnia, sprawdź, czy używasz odpowiedniej zalotki. Każdy kształt oczu jest inny, więc zalotka, która działa u jednej osoby, może nie sprawdzać u innej. Warto zainwestować w zalotkę, która pasuje do kształtu oczu. Zasadniczo zalotka powinna mocno przylegać do nasady rzęs, nie szczypiąc ani nie zaczepiając

- tłumaczy Hana Hong.

Zobacz wideo Problemy z maskarą? Mamy patenty na plamy z tuszu

Jak utrzymać podkręcone rzęsy przez cały dzień? Krok po kroku

Kiedy już mamy dobrą zalotkę, warto wiedzieć, jak jej prawidłowo i skutecznie użyć. Oto krótki poradnik:

  1. Zalotkę połóż blisko nasady rzęs. Tak żeby nie szczypać skóry. Trzymaj ją zaciśniętą na rzęsach przez przynajmniej 20 sekund.
  2. Przesuń zalotkę do połowy i trzymaj zaciśniętą przez kolejne 20 sekund. Zwolnij ucisk i zaciśnij ponownie. Powtórz tę czynność dwa lub nawet trzy razy.
  3. Warto podgrzać zalotkę. To nie żart.    W przypadku „opadających" rzęs podgrzana zalotka naprawdę zapewni rzęsom dodatkową trwałość przez cały dzień
     – mówi ekspert.


  4. Pamiętaj, aby najpierw podkręcić rzęsy, a dopiero później nałożyć tusz do rzęs. Koniecznie używaj wodoodpornego tuszu do rzęs.
  5. Nakładaj produkt od nasady rzęs. To zapewni efekt lepszego liftingu. Rzęsy nie będą obciążone produktem.
Więcej o: