Ile trzeba nałożyć kremu z SPF, by ochronić się przed słońcem?

Kremy z SPF to w ostatnim czasie jeden z obowiązkowych produktów w kosmetyczkach wielu kobiet. I bardzo dobrze! Niech ten trend już zawsze z nami zostanie, gdyż według specjalistów jest to najlepszy sposób na spowolnienie starzenia się skóry, zapobieganie zmarszczkom oraz przebarwieniom. Jednak aby krem z filtrem działał jak należy, trzeba nałożyć odpowiednią jego ilość na twarz. Ile? Przedstawiamy dwie metody, które z pewnością łatwo zapamiętasz.

Więcej urodowych porad znajdziesz na Gazeta.pl

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że ilość nakładanego kremu z filtrem ma znaczenie. Jeśli dany krem ma SPF 50, ale nałożony zostanie w minimalnej ilości, nie da nam on deklarowanej ochrony. Jak zatem odmierzyć odpowiednią ilość produktu?

"Orzech laskowy"

Pierwszą metodą jest odmierzenie na dłoni porcji kremu w wielkości sporego orzecha laskowego. Dokładnie taka ilość rozsmarowana na twarzy będzie odpowiednia, by chronić cerę przed niekorzystnym działaniem promieni słonecznych.

"Dwa palce"

Drugą opcją, popularną ostatnio w sieci jest metoda "na dwa palce". Polega ona na rozprowadzeniu kosmetyku na palcu wskazującym i środkowym, od nasady aż po opuszki. Mniej więcej taka ilość kremu z filtrem powinna trafić na skórę twarzy.

Należy również pamiętać, że filtr wymaga w ciągu dnia reaplikacji. Jak często? Wszystko zależy od tego, jak długo przebywamy na słońcu. Filtr można śmiało reaplikować nawet na makijaż. Wówczas najlepiej wklepać go gąbeczką lub stosować mgiełki z wysokim filtrem. Aby uniknąć zapchania przez filtry, najlepiej stosować dwuetapowe oczyszczanie - najpierw olejkiem, a następnie żelem lub pianką.

Więcej o: