Jak prawidłowo dbać o cerę? Wiele osób popełnia te błędy. Sprawdź, czy do nich należysz

Myśl o nieskazitelnej cerze spędza ci sen z powiek? Często wydajemy fortunę w salonach kosmetycznych i na najdroższe kremy, a po obiecanych efektach na naszych twarzach ani śladu. Zapominamy jednak, że codziennie nawet najmniejsze czynności mają ogromny wpływ na stan skóry! Już teraz sprawdź, na jakie błędy w szczególności warto zwrócić uwagę.

Jak dbać o cerę? Sekret tkwi nawet w drobnych szczegółach. Podpowiadamy, jakich błędów nie popełniać, aby cieszyć się młodym i zdrowym wyglądem na długo. Oto kilka rad, które warto zapamiętać.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Pielęgnacja skóry zimą. Gdy jest zimno, sprawdzą się oleje

Jak dbać o cerę? Zachowaj ostrożność! 

Pielęgnacja twarzy nie musisz być trudna i kosztować fortuny! Codziennie niczego nieświadome wykonujemy niezliczoną ilość małych czynności, które mogą mieć zły wpływ na naszą cerę. Mimo że na pierwszy rzut oko nie widzimy ich negatywnych konsekwencji, z czasem przybierają one na sile. Problemu usilnie staramy się wtedy doszukać w stosowanym kosmetyku lub naszej diecie, nie zdając sobie sprawy z prawdziwej przyczyny. Już teraz sprawdź, jakich złych nawyków z pewnością powinnaś się oduczyć i co zrobić, by twoja cera promieniała zdrowym blaskiem

 

Małgorzata Rozenek-Majdan "Fantastyczny look" Małgorzaty Rozenek. Ta sukienka to hit na lato

Podpowiadamy, jak dbać o cerę. Oto "przykazania" zdrowej cery 

  • Nie dotykaj telefonem twarzy- Nasze komórki to prawdziwe siedlisko bakterii i zarazków, które po przyłożeniu do twarzy przedostają się do naszego organizmu. Ponadto trakcie używania telefonu wydziela on ciepło, a nasza buzia pot. Powstają wtedy idealne warunki do rozmnażania się drobnoustrojów.
  • Używaj kremu z filtrem- Krem z filtrem nie tylko chroni nad przed groźnym promieniowaniem słonecznym, ale także zapobiega powstawaniu przebarwień na twarzy oraz działa przeciwstarzeniowo. Ponadto pomaga on w gojeniu się ran trądzikowych. Im wcześniej zaczniemy go stosować, tym z mniejszymi problemami skórnymi będziemy zmagać się w przyszłości. 
  • Myj ręce przed dotknięciem twarzy- Przed dotknięciem twarzy zawsze umyj ręce wodą z mydłem lub oczyść środkiem dezynfekującym. Wiele ludzi nie zdaje sobie sprawy z tego, co może kryć się na naszych dłoniach. W zależności od tego, gdzie byliśmy, z kim rozmawialiśmy i co robiliśmy, na ręce przedostają się coraz to nowsze wirusy i zarazki. Dotykając nimi buzi, liczne drobnoustroje przenoszą się do naszego organizmu. 

Jak prać buty sportowe w pralce Jak prać buty w pralce? Unikaj tego błędu, a będą służyły ci latami

  • Nie wyciskaj pryszczy - Zaraz po dostrzeżeniu nowego pryszcza na twarzy mamy od razu ochotę jak najszybciej się go pozbyć. Jednak wyciskanie niedoskonałości zawsze powoduje, że na naszej buzi zaczyna pojawiać się ich znacznie więcej. Dlaczego? Wyciskając, uszkadzamy ścianki m.in. gruczołu łojowego, a znajdujące się w nim treść ropna rozlewa się wówczas na okoliczne tkanki. 
  • Nie śpij w makijażu - Sen to czas, kiedy nasza skóra ma możliwość regeneracji i to właśnie wtedy zachodzi też skomplikowany proces jej odnowy. Przykładowo w ciągu dnia podkład miesza się z bakteriami i potem. Jeżeli pójdziesz w nim spać, zatka on twoje pory, a na twarzy zaczną pojawiać się niedoskonałości. 
  • Nie myj twarzy zwykłym mydłem - Dlaczego zwykłe mydło może być szkodliwe dla twarzy? Posiada ono odczyn mocno zasadowy - ok. pH 10, a zdrowa skóra ma odczyn kwaśny - ok. 5,5. Oczyszczanie twarzy mydłem przyczynia się do zmiany jej pH na bardziej zasadowe. Wówczas drobnoustroje mają ułatwiony dostęp do skóry. Ponadto cera staje się wtedy wysuszona i całkowicie pozbawiona blasku. 
 

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina

Jak pomóc Ukrainie? Gazeta.pl łączy siły z PCPM Gazeta.pl łączy siły z PCPM, by wspierać Ukrainę. Sprawdź, jak możesz pomóc

Więcej o: