Wypadają ci włosy? Pomoże produkt, który masz w swojej kuchni

Zauważyłaś, że w ostatnim czasie wypada ci więcej włosów niż zazwyczaj? To bardzo powszechny problem, który dotyczy wielu osób. Podpowiadamy, co możesz zrobić w takiej sytuacji.

Więcej ciekawych tematów na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Jak zapleść włosy bez gumki?

Wypadanie włosów to bardzo powszechny problem. Wśród najczęstszych jego przyczyn wymienia się m.in. złą dietę, długotrwały stres oraz nieodpowiednią pielęgnację skóry głowy. W takich przypadkach często bardzo skuteczne okazują się domowe sposoby. 

Maseczka drożdżowa na włosy

Maseczka drożdżowa na włosy to rozwiązanie dla osób, które mają osłabione włosy z tendencją do wypadania. Drożdże to źródło wielu składników odżywczych, które pozytywnie wpływają na kondycję i wygląd naszych włosów. Zawierają m.in. witaminy z grupy B oraz aminokwasy, które wpływają na wzmocnienie cebulek oraz zapobiegają przetłuszczaniu się skóry głowy.

Jak zrobić maseczkę drożdżową na włosy?

Oprócz drożdży piekarskich (1/2 kostki) będziesz potrzebowała także dwóch łyżeczek oleju rycynowego oraz dwóch łyżeczek żelu aloesowego. 

  1. Dokładnie wymieszaj ze sobą drożdże, olej rycynowy oraz żel aloesowy (do uzyskania jednolitej konsystencji).
  2. Zwilż włosy wodą.
  3. Nałóż maseczką na skórę głowy.
  4. Dla lepszego efektu owiń głowę folią spożywczą.
  5. Zmyj maseczkę po 30-40 minutach.

Wypadają ci włosy? Nie zapomnij o tym elemencie

Maseczka z drożdży, żelu aloesowego i olejku rycynowego nie tylko zapobiega łamaniu się i wypadaniu włosów, ale także przyspiesza ich porost, poprawia elastyczność, a także oczyszcza skórę głowy.

Aby wesprzeć domową terapię, warto zadbać o włosy oraz skórę głowy od wewnątrz. Obecnie w aptekach i drogeriach znajdziesz wiele suplementów diety i leków, których zadaniem jest zahamowanie wypadania kosmyków. Zawierają one cenne dla włosów składniki, takie jak na przykład biotyna, selen, cynk, skrzyp polny. Aby wybrać jak najlepszy środek, przed zakupem zapoznaj się z opiniami na jego temat (np. na forach oraz stronach sklepów internetowych).

Wasze historie i opinie są dla nas ważne. Czekamy na Wasze listy i komentarze. Piszcie do nas na adres: kobieta@agora.pl lub edziecko@agora.pl. Najciekawsze listy opublikujemy.

Więcej o: