Zwróć uwagę na ten szczegół w czasie depilacji. Zapomnisz o "truskawkowych" nogach

Problemy takie jak "truskawkowe nogi" czy wrastające włoski są bardzo powszechne. Przypominają o sobie zwłaszcza w okresie letnim i wiosennym, kiedy to przykładamy większą wagę do usuwania owłosienia. Co możesz zrobić w takiej sytuacji? Oto kilka wskazówek pielęgnacyjnych.

Więcej ciekawych tematów na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Jakie metody depilacji są bezpieczne w ciąży?

Czerwone kropki na nogach przypominające truskawki to powszechny problem. Takie krostki pojawiają się zazwyczaj po goleniu. Wśród najczęstszych przyczyn ich powstawania wymienia się m.in. zapchanie porów skóry m.in. kosmetykami i brudem, stan zapalny mieszków włosowych po depilacji, a także nagromadzenie się martwego naskórka. 

Truskawkowe nogi po goleniu - co możesz zrobić?

Jeśli borykasz się z tym problemem, warto zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii. Wprowadź do swojej pielęgnacji regularne peelingi ciała. Świetnym rozwiązaniem jest na przykład szczotkowanie ciała. Zabieg możesz wykonywać na sucho lub mokro - to zależy już od twoich preferencji. W jego czasie delikatnie złuszczasz martwy naskórek, pobudzasz krążenie, wygładzasz i ujędrniasz skórę. A potrzebne do zabiegu szczotki kupisz obecnie w wielu drogeriach internetowych. Ich cena w zależności od sklepu waha się zazwyczaj w przedziale od 30 do 50 złotych. 

Szczotkowanie wykonuj codziennie przez kilka minut. Pierwsze efekty powinnaś zauważyć po mniej więcej tygodniu. Pamiętaj jednak o tym, by na samym początku robić to delikatnie. Z każdym kolejnym dniem możesz zwiększać intensywność.

Zadbaj także o nawilżenie ciała. Wprowadź do codziennej pielęgnacji kremu z mocznikiem. Tego typu produktu doskonale zmiękczą i nawilżą skórę. 

Zwróć uwagę na ten szczegół

Co istotne, przyczyna problemu może tkwić w higienie narzędzi do golenia. Warto pamiętać o tym, że jednorazowe maszynki nie powinny być stosowane częściej niż jeden raz. Natomiast w przypadku tych wielorazowych należy regularnie wymieniać ostrza, czyścić je po każdym użyciu, a także dezynfekować przed depilacją.

Wasze historie i opinie są dla nas ważne. Czekamy na Wasze listy i komentarze. Piszcie do nas na adres: kobieta@agora.pl lub edziecko@agora.pl. Najciekawsze listy opublikujemy.

Więcej o: