Co na oparzenia słoneczne? Pomoże produkt za 5,94 zł dostępny w każdej aptece! Tani zamiennik drogich kremów

Oparzenia słoneczne, będące skutkiem nadmiernego wystawienia skóry na działanie promieni ultrafioletowych, mogą powodować długotrwałe uszkodzenia tkanek. Zwiększają one ryzyko zachorowania na raka skóry. Co stosować na oparzenia słoneczne? Zobacz, jak złagodzić bolące skutki przebywania na słońcu.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Skóra może ulec poparzeniu, jeśli jest zbyt mocno nasłoneczniona bez odpowiedniej ochrony w postaci kremu z filtrem i ubrania. Aby pomóc w gojeniu się i łagodzeniu piekącej skóry, ważne jest, aby zacząć leczyć oparzenia słoneczne, gdy tylko je zauważysz. Zastosuj poniższe wskazówki.

Zobacz wideo Sprytna wyprawa na plażę, czyli zrób sobie torbę, grilla i wkłady do lodówki, a potem ukryj cenne rzeczy!

Co po opalaniu? Jeśli jesteś w domu, to zastosuj poniższe wskazówki, które pomogą złagodzić dyskomfort

Pierwszą rzeczą, jaką powinieneś zrobić, gdy doznasz oparzenia słonecznego, jest ucieczka przed słońcem. Najlepiej udaj się do pomieszczeń zamkniętych.

  • Często bierz chłodne kąpiele lub prysznice, aby złagodzić ból. Po wyjściu z wanny delikatnie osusz się, ale pozostaw na skórze odrobinę wody. Zastosuj krem nawilżający, który zatrzyma wodę w skórze. Pomoże to złagodzić uczucie suchości.
  • Picie dużej ilości wody po oparzeniu słonecznym pomaga zapobiec odwodnieniu.
  • Jeśli na skórze pojawią się pęcherze, pozwól im się zagoić. Pęcherze na skórze oznaczają, że doszło do oparzenia słonecznego drugiego stopnia. Nie należy ich otwierać, ponieważ pęcherze powstają, aby pomóc skórze w gojeniu się i chronić ją przed infekcjami.
  • Należy zachować szczególną ostrożność, aby chronić oparzoną skórę. Podczas przebywania na świeżym powietrzu należy nosić zakrywającą odzież. 

Jaki krem po opalaniu? Zastosuj te produkty na oparzenia słoneczne

Aby złagodzić oparzenia słoneczne, użyj kremu nawilżającego zawierającego aloes lub soję. Jeżeli w danym miejscu odczuwasz szczególny dyskomfort, możesz zastosować krem z hydrokortyzonem, który można kupić bez recepty. Nie należy leczyć oparzeń słonecznych produktami takimi jak np. benzokaina, ponieważ mogą one podrażnić skórę lub wywołać reakcję alergiczną.

krem na oparzeniakrem na oparzenia Cefarm

krem na oparzeniakrem na oparzenia Hebe

Ile warte jest prowadzenie domu? Przeczytaj o naszej akcji i przelicz swój niewidzialny etat na pensję [KALKULATOR]

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl,kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Więcej o: