Konturowanie różem? Tak! Dzięki tej technice optycznie wyszczuplisz twarz

W sezonie letnim możesz odłożyć bronzery i rozświetlacze na bok. Jednym z większych trendów w makijażu jest obecnie draping, czyli konturowanie różem. To świetna opcja na wakacje, gdy nie chcesz lub nie możesz zabrać ze sobą całego arsenału kosmetyków kolorowych. Do tej metody potrzebny będzie ci jedynie róż!

Więcej porad i makijażowych trików znajdziesz na Gazeta.pl

Choć ta technika znana jest od lat, to na fali trendu mocnego konturowania inspirowanego Kim Kardashian, odeszła nieco w zapomnienie. Do łask kilka sezonów temu przywrócił ją natomiast Marc Jacobs. W konturowaniu różem chodzi przede wszystkim o podkreślenie kości policzkowych w naturalny i świeży sposób, a odpowiednio dobrany kolor różu da subtelny i odmładzający efekt.

Draping, czyli odmładzające konturowanie różem

W drapingu, czyli konturowaniu twarzy różem stosuje się dwa różne odcienie tego kosmetyku, dzięki czemu uzyskać można piękny efekt. Róż idealnie podkreśli kości policzkowe, ale warto nałożyć go także na skronie oraz czoło, by wszystko płynnie przechodziło. Ciemniejszy odcień różu należy wykorzystać do "rzeźbienia" kości policzkowych, by jeszcze bardziej ja podkreślić, natomiast jaśniejszy świetnie sprawdzi się do rozświetlenia poszczególnych obszarów.   

Więcej o: