Znajdziesz to w każdej aptece. Kosztuje 2 złote, a przedłuży trwałość twoich perfum!

Kto nie chciałby pachnieć pięknie przez cały dzień? Noszenie ulubionego zapachu z pewnością może dodać pewności siebie i umilić codzienne aktywności. Co jednak, jeśli perfumy ulatniają się zbyt szybko? Nie musisz wylewać na siebie całego flakonika! Mamy na to sposób. Z pomocą przychodzi wazelina!

Interesujesz się pielęgnacją? Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Często wydajemy niemałe pieniądze na nasze perfumy i chcielibyśmy, aby po spryskaniu zostały z nami jak najdłużej. Zdarza się jednak, że nawet te najdroższe zapachy ulatniają się w mgnieniu oka, a nam towarzyszyć zaczyna smutek i rozczarowanie. Nikt nie spodziewałby się, że dostępny w każdej aptece i drogerii produkt za 2 złote może pomóc zwalczyć problem nietrwałych perfum! Sprawdź sama i przekonaj się, jakie to proste!

Tani i prosty sposób na trwałe perfumy. To naprawdę działa!

Ten trik na przedłużenie trwałości twoich perfum jest naprawdę tani i banalnie prosty! Miejsca, które zazwyczaj spryskujesz ulubionym zapachem, przed jego aplikacją najpierw posmaruj cienką warstwą wazeliny. Skąd pomysł akurat na taki sposób? Perfumy tworzone są na bazie alkoholu, a więc na suchej skórze wysychają i ulatniają się dosyć szybko. Wcześniejsze natłuszczenie wybranych części ciała sprawi, że zapach zostanie z tobą na dłużej. Idealnie sprawdzą się uniwersalne preparaty bezzapachowe, ale możesz także dopasować do swoich perfum wazeliną zapachową. 

przedłuż trwałość swoich perfumprzedłuż trwałość swoich perfum shutterstock.com

O czym jeszcze warto pamiętać? Najważniejsze perfumowe "przykazania" 

  • spryskuj odpowiednie miejsca: Warto zadbać o aplikację w miejsca, gdzie pulsuje krew. Kosmetyk najlepiej sprawdzi się na nadgarstkach, szyi, skroniach, jak również za uszami, czy pomiędzy piersiami. 
  • nie rozcieraj zapachu: Pocieranie nadgarstków powoduje rozkład substancji chemicznych i sprawia, że nuty zapachowe szybciej się rozpadają. Jeżeli zależy ci na dodatkowym rozprowadzeniu produktu - delikatnie wklep go w skórę. 
  • przechowuj perfumy w chłodnym, ciemnym miejscu: Zapach może stać się mniej intensywny pod wpływem wahań temperatur lub wilgotności. Zrezygnuj z przechowywaniu perfum na wierzchu w łazience, trzymaj je w chłodnej szufladzie, z daleka od bezpośredniego kontaktu ze światłem słonecznym. 
  • spryskuj dobrze nawilżoną skórę: Jak już wcześniej mogłaś przeczytać - dobrze nawilżona skóra to podstawa! Rozgrzana skóra lepiej przyjmuje perfumy, dlatego spryskaj ciało bezpośrednio po skorzystaniu z prysznica lub wanny. Wilgoć pomoże ci zatrzymać zapach na dłużej. 
Więcej o: