Co zrobić, żeby włosy szybciej rosły? Oto domowe sposoby na lepszy porost za grosze. Będą gęste i bujne

Zastanawiasz się, czy jest coś, co możesz zrobić, aby włosy rosły szybciej? Genetyka odgrywa dużą rolę, w utrzymaniu zdrowego wzrostu włosów. Chodzi również o kilka innych czynników. Chociaż nie ma magicznego środka, który spowoduje natychmiastowy wzrost, istnieją kroki, które możesz podjąć, aby pomóc włosom rosnąć i zapobiec ich łamaniu.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Utrata około 100 włosów dziennie jest naturalna. Jak wygląda proces wzrostu naszych kosmyków? Krew w skórze głowy trafia do mieszków i dostarcza tlen oraz składniki odżywcze do ich korzenia, co pomaga naszym pasmom rosnąć. Gdy włosy przebijają się przez wierzchnią warstwę i przechodzą przez gruczoł łojowy, to olej z niego sprawia, że stają się one lśniące i miękkie.

Zobacz wideo Jak zapleść włosy bez gumki?

Co zrobić, żeby włosy szybciej rosły? Zacznij od prawidłowego mycia i strzyżenia

Pamiętaj, że mycie włosów w odpowiedni sposób to podstawa ich zdrowego wyglądu i prawidłowego wzrostu. Proces ten powinien odbywać się przy użyciu ciepłej wody, a przy ostatnim płukaniu chłodniejszej. Ponadto dla zachowania optymalnego wyglądu włosów ważne jest regularne podcinanie suchych i rozdwojonych końcówek. Najlepiej jest robić to mniej więcej co drugi miesiąc o 1-2 cm.

Sposoby, żeby włosy rosły szybciej. Jak zapuścić długie i zdrowe kosmyki?

Istnieje wiele domowych sposobów na pielęgnację włosów, które pomogą w tym żmudnym procesie, jakim jest zapuszczenie długich pasm. Najskuteczniej podziałają:

  • Masaż skóry głowy wykonuj każdorazowo podczas mycia włosów. Najlepiej robić to delikatnie, okrężnymi ruchami przy pomocy palców. Sprzyja on lepszemu krążeniu krwi, a co za tym idzie, wpływa na porost włosów.
  • Wcierki to opcja, która ma niesamowite właściwości stymulujące wzrost włosów. Spośród tych, które możesz przygotować samodzielnie, jest: sok z rzepy, wyciąg z lukrecji czy kozieradki.
  • Olejowanie zawsze najlepiej robić przed myciem włosów. W tym celu najlepiej użyć kilka kropel olejku z: mięty pieprzowej, z korzenia łopianu, musztardowego, rozmarynowego, imbirowego, czy z kozieradki. Następnie mieszamy go z olejem bazowym, np. kokosowym, migdałowym czy oliwy z oliwek. Całość nakładamy na włosy przy użyciu grzebienia. Następnie nakładamy na głowę foliowy czepek i owijamy go ręcznikiem.

Ile warte jest prowadzenie domu? Przeczytaj o naszej akcji i przelicz swój niewidzialny etat na pensję [KALKULATOR]

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl,kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Więcej o: