Jakiej witaminy brakuje, gdy wypadają włosy? Tych 7 produktów w diecie sprawi, że będą mocne i zdrowe

Co zrobić, gdy włosy wypadają i nie masz pojęcia, jaka jest tego przyczyna? Jeśli na szczotce jest więcej kosmyków niż zwykle i każdego ranka musisz odetkać odpływ prysznica, to sygnał, że możesz mieć niedobór pewnych składników. Jakich witamin brakuje, gdy wypadają włosy?

Istnieją witaminy i składniki odżywcze, które mają bezpośredni wpływ na wygląd i kondycję twoich włosów. Niektórzy nie zdają sobie sprawy, że nadmierna utrata włosów to sygnał, że możesz mieć pewne niedobory. O czym mowa?

Zobacz wideo Jak zapleść włosy bez gumki?

Jakiej witaminy brakuje, gdy wypadają włosy? Przyczyna może być związania z niedoborami w organizmie

Oto najczęściej występujące braki witaminowe, które mają związek z nadmierną utratą włosów. Zanim przejdziesz do suplementacji, skonsultuj się z lekarzem w celu zrobienia badań i dokładnej diagnozy.

 • Niedobór witaminy D jest częstą przyczyną wypadania włosów. Stymuluje mieszki włosowe i pomaga utrzymać grubość istniejących pasm. 
 • Biotyna, czyli witamina B7 może powodować nadmierną utratę kosmyków. Jej optymalny poziom pozwala również utrzymanie mocnych paznokci oraz pięknej skóry.
 • Niedobór witaminy A powoduje wypadanie włosów. Pomaga również wspierać zdrowy układ odpornościowy, układ rozrodczy, wzrok, zdrową skórę, zęby, wątrobę, nerki, płuca i kości.
 • Żelazo może przyczyniać się do wypadania włosów w nadmiernej ilości. Jest niezbędne dla organizmu, ponieważ pracuje do tworzenia hemoglobiny, która pomaga przenosić tlen do komórek.

Co na wypadanie włosów? Te produkty to klucz do sukcesu

Marzenie o pięknych, zdrowych i gęstych włosach może być osiągnięte, dzięki stosowaniu odpowiedniej diety. Jeżeli włączysz do swojego jadłospisu te produkty, możesz zobaczyć rezultaty w postaci lepszej kondycji swojej fryzury, skóry i paznokci. 

 1. Jajka, czyli doskonałe źródło białka i biotyny.
 2. Jagody są pełne korzystnych związków i witamin dla włosów.
 3. Szpinak to warzywo, które jest pełne korzystnych składników odżywczych, takich jak foliany, żelazo, witaminy A i C.
 4. Tłuste ryby, takie jak łosoś, śledź i makrela, mają składniki odżywcze, które mogą wspomagać wzrost włosów.
 5. Ziemniaki są doskonałym źródłem beta-karotenu. Organizm przekształca ten związek w witaminę A.
 6. Awokado jest pyszne, pożywne i jest świetnym źródłem zdrowych tłuszczów.
 7. Orzechy są smaczne i zawierają wiele składników odżywczych, które są ważne dla wzrostu włosów.

Ile warte jest prowadzenie domu? Przeczytaj o naszej akcji i przelicz swój niewidzialny etat na pensję [KALKULATOR]

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Więcej o: