Genialny trik z ziemniakiem. Przekrój go na pół i przetrzyj nim twarz. Nie uwierzysz co się stanie

Ziemniaki to warzywo, które jest nieodłącznym składnikiem wielu potraw. Jak się okazuje, może ono mieć również wpływ na pielęgnację. Stosowanie ziemniaka na twarz może sprawić, że będzie ona zdrowsza, bardziej promienna jak nigdy wcześniej. Jak to zrobić?

Stosowanie ziemniaków do twarzy to krok we właściwym kierunku, jeśli chodzi o pielęgnację skóry.  Jednak nie wszystkie typy skóry są takie same. Pamiętaj, aby przed zastosowaniem okładów przeprowadzić test samokontroli, aby upewnić się, że nie jesteś uczulona na warzywo. Jeśli masz już pewność, to zobacz, jak go zastosować.

Zobacz wideo Nie wiesz jak poradzić sobie ze zbitą żarówką w lampce? Potrzebujesz jedynie ziemniaka

Jakie składniki odżywcze mają ziemniaki? Wiele z nich wpływa na lepszą kondycję skóry

Składniki odżywcze, które ułatwiają poprawę tekstury twarzy, znajdują się w ziemniakach i jego skórce. Do jego działania zalicza się: minimalizowanie komplikacji związanych z trądzikiem, nawilżenie i rozjaśnienie skóry, przeciwdziałanie procesom starzeniowym oraz redukcja ciemnych kręgów pod oczami. Oto cenne składniki, które zawiera ten popularny składnik wielu dań:

  • Fosfor
  • Siarka
  • Witamina C
  • Miedź
  • Wapń
  • Żelazo
  • Witamina B
  • Potas

Ziemniak w pielęgnacji twarzy. Jak go stosować?

Z powodzeniem możesz włączyć do swojej pielęgnacyjnej rutyny stosowanie ziemniaków. Wystarczy dokładnie obrać i umyć warzywo, a następnie przekroić go na pół. Przetrzyj ziemniakiem wcześniej oczyszczoną i osuszoną skórę twarzy. Alternatywą może być nasączenie wacików kosmetycznych sokiem z produktu i zaaplikowanie go na skórę. Po około 20 minutach należy umyć pozostałości letnią wodą. Regularne stosowanie ziemniaka może przynieść zadowalające korzyści już po jednym użyciu.

Ile warte jest prowadzenie domu? Przeczytaj o naszej akcji i przelicz swój niewidzialny etat na pensję [KALKULATOR]

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl,kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Więcej o: