Kosztuje 1,30 zł, a działa jak zabieg u kosmetyczki za 200 zł! Naturalna i prosta metoda na włoski na twarzy

Nadmierne owłosienie na twarzy może stanowić krępujący problem zwłaszcza dla kobiet. Z tego też powodu potrafimy zostawić fortunę w salonie kosmetycznym lub decydujemy się na zakup nietanich produktów do depilacji. Istnieją jednak banalnie proste domowe metody, które pomogą ci w walce z niechcianymi włoskami.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Mimo iż nadmierne owłosienie to dość częsty problem wśród pań, wciąż określany jest jako wyjątkowo krępujący. Wiele kobiet zapomina, że delikatny wąsik nad ustami, czy też meszek na podbródku to coś zupełnie naturalnego, co spotyka każdą z nas. Jednak, kiedy włoski stają się grubsze, a także przyjmują ciemniejszy kolor, mogą zapoczątkować spadek poziomu poczucia pewności siebie. Okazuje się, że istnieją sposoby, które bez wychodzenia z domu pomogą ci zwalczyć wspomniany problem!

Przeszkadza ci nadmierne owłosienie? Sięgnij po sodę oczyszczoną! 

Stosowanie sody oczyszczonej to nie tylko banalnie łatwy sposób na walkę z owłosieniem, lecz także wyjątkowo tani. W sklepach znajdziemy ją już za jedyne 1,39 zł! Spośród jej właściwości możemy wymienić między innymi te osłabiające wzrost włosków. Po regularnym stosowaniu mieszanki sody z wodą twoje włoski nie tylko zaczną rosnąć słabiej, lecz po pewnym czasie zaczną samoistnie wypadać. Jedyne czego będziesz potrzebować to: 

  • 250 ml ciepłej wody 
  • 1 łyżeczka sody oczyszczonej 
  • waciki kosmetyczne

W przegotowanej i ostudzonej wcześniej wodzie rozpuść łyżeczkę sody oczyszczonej. Następnie zamocz wacik w przygotowanej mieszance i delikatnie przemyj nim owłosione miejsca na twarzy. Po upływie 30 minut od nałożenia roztworu zmyj go ciepłą wodą i nawilż twarz wybranym przez siebie kremem. 

To jak szybko będziesz mogła cieszyć się upragnionymi efektami, w dużym stopniu zależy od kondycji twoich włosków. Słabe, cienkie i jasne włoski są najłatwiejsze do usunięcia, jednak posiadaczki tych gęstszych, grubszych i ciemniejszych będą musiały poczekać nieco dłużej na rezultaty. Cały proces należy powtarzać przez 3-5 dni codziennie. Po tym czasie włoski powinny zacząć rosnąć zdecydowanie słabiej lub całkowicie wypadać. Co więcej, za serię zabiegów w salonie kosmetycznym przynoszących podobne efekty co depilacja sodą oczyszczoną, klientki zapłacić musiałyby ponad 200 zł.

Depilacja sodą oczyszczoną. O tym należy pamiętać!

Zanim zdecydujesz się wykonać domowy zabieg z użyciem sody oczyszczonej, pamiętaj, że każda skóra może inaczej zareagować na produkt. Mimo iż jej stosowanie określane jest zbawiennie w skutkach w walce z nadmiernym owłosieniem na twarzy, zdarza się, że w niektórych przypadkach może przyczynić się do powstawania podrażnień. Dlatego, zanim postanowisz nałożyć mieszankę z sodą oczyszczoną na twarz, zrób test na nadgarstku lub na innym niewielki obszarze ciała

Więcej o: