Potrzyj włosy folią aluminiową, a efekt cię zaskoczy! "To rozwiązało mój problem"

TikTok to platforma, która codziennie zaskakuje nowymi pomysłami i patentami na ułatwienie sobie życia. Filmy te często pokazują nam jak w prosty sposób zaoszczędzić czas, pieniądze i sprawić, że codzienne czynności będą banalne. Ostatnio bardzo popularny stał się film związany z włosami, a dokładniej z problemem, który dotyczy wielu kobiet. W jakim celu wykorzystuje się w nim folię aluminiową?

Problem puszących się i elektryzujących włosów jest dobrze znany. Użytkowniczka TikToka pochwaliła się sprytnym patentem na zniwelowanie i ujarzmienie kosmyków przy pomocy tylko i wyłącznie folii aluminiowej. Wystarczy tylko kawałek. Jak to zadziała na włosy?

Zobacz wideo Jesteś odwodniony? Zrób sobie domowy izotonik!

Katarzyna CichopekSukienka Kasi Cichopek świetnie podkreśla figurę. Ten kolor jest "hot"

Folia aluminiowa: jak używać jej na włosy? Poznaj sprytny trik z TikTok'a

Wiele kobiet często zastanawia się jak uporać się z puszącymi i niesfornymi kosmykami odstającymi od ułożonej fryzury. Jedna z użytkowniczek platformy TikTok pochwaliła się swoim sposobem rozwiązania tej kwestii. W filmiku Mariaaiellohair pokazuje, jak za pomocą kawałka folii aluminiowej pozbywa się spuszonych włosów. Wystarczy przyłożyć do kosmyków fragment produktu i następnie w delikatny sposób pocierać każde pasmo. Efekt jest praktycznie natychmiastowy. Należy pamiętać o prawidłowym kierunku wykonywania tej czynności, czyli z góry na dół. Wśród komentarzy pojawiło się wiele opinii odnośnie tego sposobu:

Wow, to działa!
To rozwiązało mój problem puszących się włosów
OMG, to sprytne 

makijaż na weselePodkreślający urodę makijaż na wesele. Będzie zachwycał przez całą noc

Folia na włosy. Czy efekty są trwałe?

Niestety, ale użycie folii aluminiowej na włosy w celu pozbycia się naelektryzowanych pasm jest tymczasowym rozwiązaniem. Najlepiej wykorzystywać je w awaryjnych sytuacjach. Warto więc zadbać o odpowiednie nawilżenie włosów, bo to często jest przyczyną puszących się kosmyków. Szczególnie narażone na to są posiadaczki wysokoporowatych pasm. Dobrym rozwiązaniem jest stosowanie kosmetyków, w których składzie znajdziemy: kwas hialuronowy, panthenol oraz aloes.

Ile warte jest prowadzenie domu? Przeczytaj o naszej akcji i przelicz swój niewidzialny etat na pensję [KALKULATOR]

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl,kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Jak pomóc Ukrainie? Gazeta.pl łączy siły z PCPMGazeta.pl łączy siły z PCPM, by wspierać Ukrainę. Sprawdź, jak możesz pomóc

Więcej o: