Jak pozbyć się cellulitu? Wydaj 2 zł i ciesz się efektem jak po zabiegu w salonie kosmetycznym

Masz nierówną, grudkowatą skórę na biodrach, udach lub pośladkach? Może to być oznaka cellulitu. Powstaje on, gdy skóra pokrywająca pewne obszary tłuszczu jest ściągana w dół do głębszych tkanek przez pasma tkanki łącznej. Jak pozbyć się cellulitu domowym sposobem?

Cellulit powszechnie występuje na biodrach, udach, brzuchu, pośladkach oraz piersi. Dotyka bardziej kobiet niż mężczyzn ze względu na inne rozmieszczenie tłuszczu, mięśni i tkanki łącznej. Uważa się, że dotyka od 80 do 90 % płci pięknej w różnym stopniu. Jak się go pozbyć?

Zobacz wideo Peeling szczotką na sucho. O czym trzeba pamiętać?

Co to jest cellulit? Warto poznać przyczynę 

Cellulit jest spowodowany nagromadzeniem się tłuszczu pod skórą.To, ile go masz i jak bardzo jest on widoczny, może zależeć od genów, procentowej zawartości tłuszczu w organizmie i wieku. Grubość skóry również wpływa na pojawienie się cellulitu. Ludzie o wszystkich typach ciała i wadze mogą mieć cellulit. Może stać się bardziej widoczny wraz z wiekiem, gdy skóra robi się cieńsza i traci elastyczność. Najczęstsze przyczyny to: hormony, zła dieta, niezdrowy styl życia, nagromadzone toksyny, genetyka, przyrost wagi, brak aktywności oraz ciąża.

Jak pozbyć się cellulitu? Mogą pomóc domowe sposoby

Istnieje kilka popularnych środków domowych stosowanych w leczeniu cellulitu. Do najpopularniejszych zalicza się:

  • Szczotkowanie na sucho stymuluje przepływ krwi i limfy, usuwa martwe komórki skóry i stymuluje wzrost nowych komórek. Może wspierać detoksykację i stymulować system nerwowy. Użyj w tym celu szczotki do ciała, aby delikatnie wygładzić suchą skórę przez maksymalnie pięć minut. Zacznij od stóp i przesuwaj w górę. Stosuj długie płynne pociągnięcia lub ruchy okrężne. Najlepiej robić to przed kąpielą lub prysznicem.
  • Stosowanie fusów z kawy jako środka złuszczającego jest popularnym sposobem na usunięcie martwych komórek, pobudzenie wzrostu nowych komórek i naprężenie skóry. Możesz ich użyć na własną rękę lub wymieszać je z olejem kokosowym, oliwą z oliwek lub cukrem. Delikatnie pocieraj fusy na dotkniętym obszarze przez kilka minut.

Ile warte jest prowadzenie domu? Przeczytaj o naszej akcji i przelicz swój niewidzialny etat na pensję [KALKULATOR]

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Więcej o: