Znajdziesz je w każdej aptece. Kosztują 5 zł, a zastąpią wcierkę na porost włosów. Efekty cię zaskoczą

Osłabione cebulki oraz nadmierne wypadanie włosów to problemy, z którymi często borykamy się na co dzień. Na porost włosów świetnie sprawdzą nie tylko drogeryjne kosmetyki, ale też krople żołądkowe, które można kupić w każdej aptece za kilka złotych.

Każda kobieta marzy o pięknych i zdrowych włosach. Czasami jednak mają one tendencję do szybkiego wypadania. Ciekawą alternatywą dla popularnych wcierek na porost włosów mogą stać się krople żołądkowe, które w aptece kosztują około pięciu złotych. Preparat posiada wiele cennych składników, które pomogą przyspieszyć porost włosów. 

Zobacz wideo Jesteś odwodniony? Zrób sobie domowy izotonik!

Krople żołądkowe posiadają nie tylko właściwości lecznicze. Idealnie sprawdzą się także na porost włosów 

W składzie kropli żołądkowych znajdziemy wiele ciekawych substancji, które świetnie sprawdzają się w pielęgnacji włosów. W kroplach znajdziemy się m.in.: liście mięty pieprzowej, które łagodząco działają na skórę oraz pomagają walczyć z łupieżem i przetłuszczaniem włosów, nalewkę z korzenia goryczki działającą bakteriobójczo i przeciwzapalnie czy choćby wyciąg z ziela dziurawca, który wzmacnia, pobudza i stymuluje cebulki. 

Domowa wcierka na porost włosów. Prosty i szybki sposób przygotowania 

Krople żołądkowe posiadają bardzo intensywny, wręcz nieprzyjemny zapach, dlatego najlepiej rozpuścić je w wodzie. Do wybranego naczynia wlewamy pięć łyżek wody mineralnej oraz dwie łyżki kropli, po czym całość dokładnie mieszamy. Powstałą wcierkę najlepiej przelać do małego dozownika, aby aplikacja mieszanki była jak najłatwiejsza. Domową wcierkę nakładamy na skórę głowy oraz wykonujemy delikatny masaż.

Krople żołądkowe z wodą najlepiej stosować minimum dwa razy w tygodniu, około godziny przed myciem włosów. Przed użyciem warto przetestować domową wcierkę na małym fragmencie skóry głowy. Ziołowe specyfiki na każdą osobę mogą zadziałać nieco inaczej, należy uważnie obserwować miejsca, gdzie zastosowany był produkt. Jeśli skóra będzie podrażniona lub zaczerwieniona, zalecamy odstawienie domowej mikstury.

Więcej o: