Suche i popękane pięty? Weź 10 zł i idź do apteki. Tam znajdziesz rozwiązanie problemu

Suche i pękające pięty to problem, z którym zmaga się wiele osób. Niektórzy chcąc pozbyć się problemu nadmiernie ścierają naskórek pumeksem. Niestety to tylko pogarsza ich stan. Co zatem zrobić, by w końcu cieszyć się idealnie gładkimi stopami? Z pomocą przyjdzie m.in. tania maść z apteki.
Zobacz wideo Jesteś odwodniony? Zrób sobie domowy izotonik!

Skóra na piętach jest znacznie grubsza niż w innych partiach ciała, przez co naskórek narasta bardzo szybko i czasem pojawia się problem z naturalnym złuszczaniem, zaczyna rogowacieć, staje się sucha, szorstka, a w skrajnych przypadkach pęka i tworzy bolesne rany. Zamiast na siłę ścierać pięty pumeksem, który może spotęgować problem, lepiej sięgnąć po sposoby, które z pewnością znają nasze mamy i babcie.

Suche i popękane pięty? Rozwiązanie znajdziesz w aptece oraz szafce kuchennej

Dostępna w aptekach maść z witaminą A pomaga w przypadku wielu problemów skórnych. Okazuje się, że jest także bardzo skuteczna w przypadku suchej i pękającej skóry pięt. Jest łatwo dostępna, a jej cena nie przekracza zwykle 10 zł. Najlepiej aplikować ją grubszą warstwą i pozostawić na noc.

Zamiast pumeksu warto natomiast sięgnąć po sodę oczyszczoną. Ten popularny proszek, który obecny jest w niemal każdej kuchni, skutecznie, ale delikatnie usunie zrogowaciały naskórek, wygładzając pięty. Wystarczy najpierw wymoczyć stopy w lekko podgrzanym mleku lub ciepłej wodzie, a następnie wetrzeć w problematyczne miejsca sodę oczyszczoną. Zostawić na 5 minut, spłukać i wytrzeć stopy do sucha. Na koniec pozostaje nałożyć intensywnie nawilżający krem lub wspomnianą wcześniej maść.

Choć najczęstszą przyczyną suchych i popękanych pięt jest po prostu nieodpowiednia pielęgnacja oraz brak nawilżenia, to źródeł tego problemu może być jednak więcej. Zalicza się do nich m.in.: 

  • Otyłość;
  • Choroby tarczycy;
  • Schorzenia skóry (np. łuszczyca, egzema, AZS);
  • Cukrzyca;
  • Zaburzenia krążenia.

Zatem jeśli pomimo dbania o stopy problem pękających pięt nie znika, warto skonsultować się z lekarzem.

Więcej o: