Jak zagęścić włosy domowymi sposobami? Ten produkt za 1 zł masz w kuchni! Sprawi, że będą bujne i zdrowe

Jak zagęścić włosy naturalnie? Nie tylko geny są odpowiedzialne za piękny wygląd kosmyków. Istnieje jeszcze wiele czynników, które mają wpływ na zagęszczenie fryzury. Skuteczne mogą okazać się produkty, które znajdziesz w swojej szafce kuchennej. Zobacz, jak je wykorzystać.

Szampony, odżywki i maski to kosmetyki, które tworzą tylko złudne wrażenie gęstych włosów. Istnieją jednak naturalne sposoby na skuteczne zagęszczenie kosmyków. Poznaj domowe metody, które są bezpieczne i nie wymagają wydawania dużych sum pieniędzy.

Zobacz wideo Jak zapleść włosy bez gumki?

Jak zagęścić włosy naturalnie? Płukanki świetnie poprawią ich kondycję

Domowe płukanki to świetne uzupełnienie pielęgnacji włosów. Dzięki nim poprawisz ich kondycję oraz wygląd. Zawsze pamiętaj, żeby kosmyki były wcześniej umyte szamponem oczyszczającym oraz wciąż wilgotne. Na tak przygotowane włosy zastosuj jedną z ziołowych płukanek. Do najpopularniejszych i najbardziej skutecznych zaliczają się te z rumianku, mięty pieprzowej, szałwii oraz rozmarynu.

Jak zagęścić włosy domowym sposobem? Będą rosły jak szalone

Maseczki oraz płukanki to świetne domowe sposoby na zagęszczenie włosów. Dodatkowo są bezpieczne i niezwykle dostępne, z uwagi na rodzaj wykorzystywanych produktów. W tym celu najczęściej sięgamy po wszelkiego rodzaju warzywa, owoce oraz zioła. Oto przepis na maseczkę z drożdży i kwaśnego mleka. Sprawi ona, że włosy będą bardziej nawilżone, mniej spuszone, a kosmyki będą szybciej rosły.

  1. Jedną łyżkę drożdży zalej jedną szklanką ciepłego mleka.
  2. Następnie dodaj do całości łyżkę miodu.
  3. Odstaw mieszankę do wystygnięcia. 
  4. Po upływie ok. godziny nałóż całość na skórę głowy oraz całą długość włosów.
  5. Trzymaj przez ok. godzinę i spłucz przy użyciu delikatnego szamponu.

Ile warte jest prowadzenie domu? Przeczytaj o naszej akcji i przelicz swój niewidzialny etat na pensję [KALKULATOR]

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Więcej o: