Koreański sposób na cerę staje się hitem w sieci. Wystarczy tylko woda

Ten sposób na piękny wygląd makijażu i jego utrwalenie aż do kilkunastu godzin jest uwielbiany przez Azjatki. Banalnie prosty w wykonaniu, a jego efekty bywają zaskakujące. Na czym polega technika "Jamsu"?

Metoda "Jamsu" to azjatycki sposób utrwalania makijażu, który nie jest zbyt popularny w Europie. Samo słowo "jamsu" w wolnym tłumaczeniu oznacza "zanurzać", "zanurkować". Efekty, jakie można uzyskać po zastosowaniu tej metody, to nie tylko utrwalony makijaż, ale również gładka, lekko matowa, wręcz perfekcyjna cera. Jak przeprowadzić taki zabieg we własnym domu? Sposób jest wyjątkowo banalny. 

Metoda "Jamsu" jest prosta i szybka w realizacji. Jej efekty mocno cię zaskoczą 

Do przeprowadzenia zabiegu "Jamsu" potrzebujemy jedynie średniej wielkości miski, zimnej wody oraz kostek lodu. Podczas nakładania makijażu, chwilowo omijamy malowanie oczu (tę czynność należy wykonać na końcu). Po aplikacji podkładu i korektora należy dokładnie pokryć twarz dowolnym pudrem, lekko "wciskając" go przy pomocy pędzla. Najlepiej sprawdzi się transparentny lub ryżowy.

Kluczowym etapem procesu jest zanurzenie twarzy w misce wypełnionej zimną wodą i kostkami lodu. W przypadku przesuszonej cery wystarczy około 10-12 sekund. Tłusta skóra twarzy potrzebuje mniej więcej 30 sekund. Po wykonaniu tej czynności można delikatnie przetrzeć twarz ręcznikiem papierowym. 

Darmowy sposób na piękną cerę i utrwalenie makijażu. Zadziała także na pory 

Po chwili, kiedy skóra całkowicie się osuszy, a puder zwiąże się z nałożonym wcześniej podkładem, zobaczymy efekty "Jamsu". Cera stanie się perfekcyjnie gładka oraz lekko matowa. Zimna woda z lodem zadziała także na zamaskowanie porów skóry, które błyskawicznie się skurczą. Sposób jest praktycznie darmowy, dlatego warto chociaż raz sprawdzić jego możliwości. 

Więcej o: