Naturalne sposoby na rozjaśnianie włosów. Kosztują grosze, a dają świetne rezultaty

Każda kobieta co jakiś czas lubi spontanicznie zmienić kolor swoich włosów. Istnieje wiele chemicznych metod koloryzacji, jednak alternatywą dla nich są domowe produkty, dzięki którym w naturalny sposób możesz rozjaśnić swoje włosy.

Chemiczne metody zmiany koloru włosów sprawiają, że stają się one suche i zniszczone. Różne zabiegi rozjaśniające są skuteczne, jednak usuwają ze zdrowego włosa barwniki, dlatego warto zastanowić się nad zastosowaniem alternatywnych metod, które w naturalny sposób mogą rozjaśnić włosy. Przedstawione patenty sprawdzą się przede wszystkim u pań, które są jasnymi szatynkami lub ciemnymi blondynkami. 

Miód i cytryna świetnie sprawdzą się do rozjaśniania włosów. Efekty cię zaskoczą 

Do przygotowania domowego rozjaśniacza włosów będziemy potrzebowali jedynie miodu i cytryny. Niewielki, szklany pojemnik wypełniony 5/6 łyżeczkami miodu uzupełniamy sokiem wyciśniętym z cytryny. Całość należy dokładnie wymieszać, po czym starannie nałożyć na włosy. Powstałą mieszankę najlepiej pozostawić na głowie przez 3/4 godziny. Wtedy efekty będą najbardziej widoczne. Miód ma wiele właściwości nawilżających i odżywczych, dlatego metoda idealnie sprawdzi się u osób z przesuszonymi włosami. 

Do rozjaśniania włosów można użyć również... piwa. Ciekawa alternatywa dla chemicznych metod

W przypadku tego sposobu najlepiej zadziała zwykłe, jasne piwo z marketu. Wystarczy, że około 300 ml płynu wetrzemy we włosy, a po 15-20 minutach dokładnie umyjemy głowę. Piwo można także zastosować jako płukankę, mieszając je wcześniej z ciepłą wodą w proporcjach 1:1. 

Wywar z rumianku także pomoże w rozjaśnieniu włosów. Prosta i skuteczna metoda 

Ostatnią propozycją jest stosowanie płukanki z rumianku. Metoda najlepiej sprawdzi się w przypadku włosów ze skłonnością do przetłuszczania, ze względu na wysuszające właściwości produktu. Do małego dzbanka z gorącą wodą dodajemy 3-4 saszetki rumianku, a całość pozostawiamy do momentu ostygnięcia. Włosy należy wypłukiwać gotowym wywarem zaraz po ich umyciu, a czynność zalecamy powtarzać przez kilka dni. 

Więcej o: