Nowa metoda konturowania twarzy działa jak lifting! Optycznie odejmuje kilogramów i lat

Gra cieniami to prawdziwa sztuka. Jasne odcienie sprawiają, że rysy zostają podkreślone i uwidocznione. Ciemne zaś przyczyniają się do sprytnego tuszowania. Każdy z nas posiada inny kształt twarzy, a dzięki konturowaniu zbliżamy się do idealnych proporcji. Warto pamiętać, żeby nie przesadzić, bo skończy się to efektem teatralnej maski. Zobacz, jak optycznie wysmuklić oraz odjąć kilogramów z twarzy.

Technika modelowania twarzy za pomocą konturowania to sposób na uzyskanie idealnych rysów. W zależności od posiadanego kształtu efekt, jaki chcemy uzyskać, będzie się różnił. Akcesoria, które będą nam potrzebne do wysmuklenia twarzy to: pędzel, bronzer w zimnym i ciepłym odcieniu, róż oraz rozświetlacz. 

Zobacz wideo Niebieska kredka, cyrkonie i pomysł - czyli jak wykonać makijaż festiwalowy?

Konturowanie twarzy w zależności od kształtu twarzy. To klucz do sukcesu

Każda z kobiet posiada inny kształt twarzy. Konturowanie więc powiązane jest z konkretnymi rysami. Jeżeli masz twarz:

  • zbliżoną do serca. W tym przypadku warto skupić się na zastosowaniu bronzera na skroniach, skrzydełkach nosa, bokach policzków, tak by twarz stała się bardziej pociągła. Rozświetlacz umieszczamy zaś na czubku nosa, pod kośćmi policzkowymi oraz na brodzie i szczęce. Dodatkowo możesz zaaplikować róż na policzki, żeby jeszcze bardziej podkreślić kości policzkowe. 
  • pociągłą. Skup się na przyciemnianiu na linii włosów oraz na podbródku. Rozświetlacz zaaplikuj na kości policzkowe, powieki, czoło oraz na środku długości nosa. 
  • zbliżoną do kwadratu. Należy skupić się na nadaniu szczęce odrobiny subtelności. Nałóż bronzer na linii żuchwy, omijając podbródek. Oprócz tego zaaplikuj ciemne linie na skronie oraz skrzydełka nosa. Rozświetlacz umieść na czubku nosa oraz pośrodku czoła. 
  • owalną. W tym przypadku należy skupić się na przyciemnieniu policzek pod wzgórkiem kości. Rozświetlacz zaaplikuj na czubek nosa, powieki oraz na linii kupidyna.  
  • okrągłą. Należy skupić się na przyciemnieniu żuchwy, boków policzków, skroni oraz skrzydełek nosa. Rozświetlacz w tym przypadku należy zaaplikować na pod linią brwi, na kościach policzkowych, nosie oraz powiekach. Możesz zrezygnować z używania różu.

Trik, który unosi twarz. Nowa technika konturowania 

Na platformie TikTok pojawił się filmik ukazujący nową technikę konturowania twarzy. Użytkowniczka pokazuje, jak zaaplikować w niekonwencjonalne miejsca bronzer, żeby uzyskać efekt uniesionej twarzy. Ponadto, dzięki tym trikom usta wydają się pełniejsze.

Ile warte jest prowadzenie domu? Przeczytaj o naszej akcji i przelicz swój niewidzialny etat na pensję [KALKULATOR]

Więcej o: