Sposób na długie i gęste rzęsy? Weź 10 zł i idź do apteki. Tam znajdziesz rozwiązanie

Długie, gęste i wyraziste rzęsy to marzenie wielu kobiet. Jak osiągnąć ten efekt? Wcale nie trzeba wydawać dużo pieniędzy na drogie odżywki. Z pomocą przyjdzie produkt, który kupisz w aptece za około 10 zł. Stosuj regularnie, a będą rosły jak szalone!
Zobacz wideo Ekologiczny oprysk na rośliny balkonowe

Mówi się, że brwi są dla twarzy niczym rama dla obrazu, jednak nic nie podkreśla spojrzenia tak, jak wyraziste rzęsy. Nic więc dziwnego, że wielu kobietom zależy na tym, by wyglądały jak najlepiej. Nie trzeba jednak sięgać od razu po odżywki do rzęs, które często są drogie, a niektóre mają w sobie składniki negatywnie wpływające na oczy. Można jednak zadbać o rzęsy w naturalny, tani i bezpieczny sposób. 

Sposób na długie i gęste rzęsy? Nakładaj na nie ten olejek, a nie pożałujesz efektów

Sposobem na uzyskanie uwodzicielskiego spojrzenia, ciemniejszych i gęstszych rzęs jest oczywiście olejek rycynowy. Jego właściwości znane były już kilka tysięcy lat temu w Indiach czy Egipcie. Za jego "super moce" odpowiada przede wszystkim wysoka zawartość nienasyconych kwasów tłuszczowych omega-9 i omega-6, witamin oraz minerałów. Jak działa olejek rycynowy na rzęsy?

  • Stymuluje cebulki,
  • Wzmacnia rzęsy na długości,
  • Nawilża,
  • Przyciemnia kolor.

Jak stosować olejek rycynowy na rzęsy?

Olejek rycynowy najlepiej aplikować na rzęsy wieczorem. Po wieczornej pielęgnacji, nałożyć olejek patyczkiem kosmetycznym lub jednorazową szczoteczką do rzęs, kierując się od cebulek w stronę końcówek włosków - tak jak podczas malowania rzęs tuszem. Nie należy jednak przesadzać z ilością olejku, by jego nadmiar nie dostał się do oka. Nie jest to niebezpieczne, ale z pewnością jest niezbyt przyjemne. Pozostawić olejek na rzęsach na całą noc. Podczas porannej pielęgnacji dokładnie oczyścić okolicę oczu oraz rzęsy. Pierwsze efekty można zauważyć po 14 dniach regularnego stosowania. 

Oprócz olejku rycynowego, na rzęsy świetnie działa także oliwa z oliwek. Jest bowiem źródłem takich witamin, jak: A, B, C, E, D i K, a także składników mineralnych, m.in. potasu, magnezu czy fosforu, a na rzęsy działa wzmacniająco i przyspiesza ich porost.

Pamiętaj! Olej rycynowy oraz oliwa, jak każdy inny produkt, mogą uczulać albo podrażniać. Jeśli podczas stosowania pojawi się łzawienie oczu, swędzenie lub zaczerwienienie oczu, natychmiast należy zaprzestać stosowania. Przed użyciem olejku rycynowego na rzęsy, warto wykonać próbę uczuleniowa na małym fragmencie skóry.

Więcej o: