Skuteczne i tanie sposoby na włosy. Ten produkt za 3 zł z apteki zagęści pasma i doda im blasku!

Zastanawiasz się, czy tanie sposoby na włosy przyniosą widoczny efekt? Nie zawsze. Znamy jednak produkty, które mimo niskiej ceny potrafią odmienić wygląd fryzury. Te metody możesz wykorzystać w domowej pielęgnacji bez obaw o bezpieczeństwo i pochodzenie składników.

Często nie zdajemy sobie sprawy z właściwości, jakie posiadają produkty, których przeznaczenie jest nam znane w zupełnie innych aspektach, np. zdrowotnych. Ich zaletą jest to, że możemy je wykorzystać również w pielęgnacji włosów. Efekty są porównywalne do używania drogich specyfików, a ich koszt o wiele mniejszy. Poznaj działanie dobrze znanych kropli żołądkowych oraz oleju rycynowego.

Zobacz wideo Jak zapleść włosy bez gumki?

Olej rycynowy na włosy i skórę głowy. Wzmocnij pasma i zatrzymaj wypadanie

Produkt, który kosztuje około 10 złotych, może wpłynąć na kondycję włosów w znaczącym stopniu. Chodzi o olej rycynowy i jego właściwości. Nakładany na skórę głowy, wzmacnia je, sprawia, że rosną szybciej, nie wypadają oraz stają się bardziej gęste. Ze względu na gęstość produktu możesz go zmieszać z innym olejem, np. słonecznikowym lub z nasion pestek śliwki. 

  1. Odmierz 1-2 łyżki stołowe oleju rycynowego.
  2. Nałóż równomiernie na skórę głowy opuszkami palców. 
  3. Pozostaw na około 30 minut.
  4. Zmyj za pomocą szamponu, w razie konieczności powtórz mycie.

Krople żołądkowe na włosy. Oto przepis na mocne i lśniące kosmyki

Nie jesteś przekonana, jak krople żołądkowe mogą pomóc w pielęgnacji włosów? Okazuje się, że jest to jedna z najlepszych wcierek na skórę głowy. Tajemnica działania tego produktu polega na zawartych nim ziołach. Przykładowo może on zawierać: kozłek lekarski, dziurawiec, miętę czy rumianek. Zmiany, jakie możesz zauważyć po zastosowaniu kropli to wzmocnienie włosów, zapobieganie wypadaniu, działanie przeciwłupieżowe, wygładzające oraz odżywcze. Jak aplikować?

  1. Połącz jedną kroplę produktu na trzy łyżki wody. 
  2. Zacznij delikatnie wmasowywać całość w skórę głowy.
  3. Pozostaw całość na około godzinę na włosach.
  4. Umyj włosy szamponem po upływie wyznaczonego czasu.

Ile warte jest prowadzenie domu? Przeczytaj o naszej akcji i przelicz swój niewidzialny etat na pensję [KALKULATOR]

Więcej o: