Jak pozbyć się rozstępów i zmniejszyć zmiany na skórze? Rozwiązanie znajdziesz w kuchni

Szybkie przybranie na wadze czy zmiana kształtu sylwetki może doprowadzić do rozciągnięcia skóry, a tym samym do rozstępów. Może mieć je każdy, niezależnie od płci. Ciąża i okres dojrzewania to dwa najczęstsze momenty w życiu, w których się pojawiają. Jeżeli chcesz wiedzieć, jak pozbyć się rozstępów, przeczytaj te wskazówki.

Rozstępy nie są oznaką, że coś jest nie tak, ze zdrowiem. Na początku pojawi się cienka, czerwona lub fioletowa linia o innej fakturze niż skóra wokół niej. Większość z nich z czasem sama zanika i staje się mniej widoczna. Wyblakłe rozstępy mają zwykle jaśniejszy kolor niż otaczająca tkanka i są nieco błyszczące, jak blizna. Nie istnieje żaden sekretny środek na rozstępy, przynajmniej na razie. Jednak niektóre domowe sposoby mogą pomóc w zminimalizowaniu ich wyglądu. 

Zobacz wideo Jak powinna wyglądać pielęgnacja dwudziestolatki?

U kogo pojawiają się rozstępy? Te czynniki mają wpływ

Rozstępy mogą przydarzyć się każdemu, ale u niektórych osób prawdopodobieństwo ich wystąpienia jest większe niż u innych. Jednym z najsilniejszych czynników jest genetyka. Jeśli osoby, z którymi jesteś spokrewniony, mają rozstępy, to istnieje prawdopodobieństwo, że u ciebie też się pojawią. Innymi czynnikami sprzyjającymi ich pojawieniu się są:

  • ciąża, 
  • stosowanie leków kortykosteroidowych,
  • gwałtowna utrata lub przybieranie na wadze,
  • operacja powiększenia piersi,
  • szybkie zwiększanie rozmiaru mięśni.

Jak pozbyć się rozstępów na udach i na brzuchu? Poznaj naturalny sposób walki

Cukier jest popularnym środkiem złuszczającym. Małe kryształki delikatnie szorują martwy naskórek i pozostawiają uczucie gładkości. Domowy sposób to świetna opcja do wypróbowania, gdyż wszystkie potrzebne składniki zapewne masz już w domu. Aby zrobić scrub cukrowy:

  1. Połącz 1/2 szklanki cukru ze środkiem zmiękczającym, takim jak olej migdałowy lub olej kokosowy.
  2. Dokładnie wymieszaj. Peeling jest gotowy, gdy wygląda jak mokry piasek z plaży. 
  3. Delikatnie pocieraj mieszaninę nad częścią ciała, gdzie są rozstępy.
  4. Powtarzaj 2 lub 3 razy w tygodniu podczas kąpieli, lub pod prysznicem.
  5. Spłucz ciepłą wodą.

Jak pozbyć się rozstępów? Domowe sposoby, które działają

Aloes jest znany w naturalnym leczeniu skóry. Galaretka z wnętrza liści rośliny może być stosowana bezpośrednio i przynieść nawilżenie i ukojenie. Produkt ten pomaga w gojeniu się oparzeń i ran. Ponieważ rozstępy są rodzajem blizny z uszkodzonej skóry, właściwości regeneracyjne rośliny mogą pomóc w ich zapobieganiu lub blaknięciu. Nakładaj czysty aloes z rośliny lub produkt dobrej jakości na bazie rośliny na skórę codziennie po kąpieli.

Ile warte jest prowadzenie domu? Przeczytaj o naszej akcji i przelicz swój niewidzialny etat na pensję [KALKULATOR]

Więcej o: