Jak zużyć odżywkę do włosów, która się nie sprawdziła? To m.in. świetny kosmetyk na... pięty

Zdarza się, że dana odżywka zupełnie nie sprawdza się w pielęgnacji naszych włosów. Co możemy zrobić w takim przypadku? Oto kilka pomysłów, jak wykorzystać ten produkt.

Najczęściej możemy spotkać się z radą, by taką odżywkę wykorzystać w czasie golenia nóg. Tego typu produkty to świetna alternatywa dla pianek i kremów. Odżywki nie tylko ułatwiają usunięcie owłosienia, lecz także sprawią, że skóra będzie zregenerowana i nawilżona. Jednak nie jest to jedyny pomysł na wykorzystanie kosmetyku, który się nie sprawdził. Oto kilka innych propozycji.

Zobacz wideo Jak zapleść włosy bez gumki?

Odżywka na pięty

Okazuje się, że wiele osób wykorzystuje tego typu produkty w pielęgnacji pięt. Warto sprawdzić ten sposób zwłaszcza jeśli są one suche i popękane. Odżywka sprawi, że skóra w tym miejscu odzyska swoją miękkość. Zabieg jest banalnie prosty. Posmaruj pięty grupą warstwą kosmetyku i pozostaw go na całą noc. Dla uzyskania jak najlepszego efektu nałóż bawełniane skarpetki. 

Odżywka na skórki

Odżywka pomoże także w pielęgnacji dłoni. Chcesz coś zrobić z suchymi skórkami? Wetrzyj w nie odżywkę i pozostaw produkt na mniej więcej pięć minut. Po upływie tego czasu zmyj letnią wodą

Peeling do ciała

Odżywkę możesz także wykorzystać przygotowując domowy peeling do ciała. Dodaj do produktu trochę soku z cytryny oraz brązowego cukru. Wszystko wymieszaj. Odżywka zadziała nawilżająco, natomiast drobinki cukru złuszczą martwy naskórek. 

Wasze historie i opinie są dla nas ważne. Czekamy na Wasze listy i komentarze. Piszcie do nas na adres: kobieta@agora.pl lub edziecko@agora.pl. Najciekawsze listy opublikujemy.

Więcej o: