Kiedy brać prysznic: rano czy wieczorem? Eksperci wyjaśniają, która pora jest lepsza

Prysznic rano czy wieczorem? Jeśli zastanawiasz się, która pora jest lepsza dla ciebie, to zapoznaj się z argumentami, które przytaczają eksperci. Odpowiedź jest związana z osobistymi preferencjami. Przeczytaj wszystkie wady i zalety i podejmij świadomą decyzję.

Prowadzony tryb życia ma związek z czasem, kiedy bierzesz prysznic. Niektórzy preferują porę wieczorną i robią to tuż przed snem. Wśród nas są też osoby, które wstając rano, lubią czuć się świeżo przez resztę dnia. Wybierają się więc pod prysznic w porannych godzinach. Oto argumenty za każdą z tych możliwości, które przedstawiają eksperci. Dzięki nim twoje wątpliwości powinny zostać rozwiane.

Zobacz wideo Peeling szczotką na sucho. O czym trzeba pamiętać?

kadr z filmu 'Titanic' Pamiętacie dziewczynkę z "Titanica"? Miała 8 lat, gdy zagrała z DiCaprio

Prysznic rano: argumenty przemawiające za tą porą dnia

Niektórzy z nas to prawdziwe ranne ptaszki, które wstają wcześnie, żeby produktywnie spędzić dzień. Swoje czynności często zaczynają od wzięcia porannego prysznica. Jakie są zalety?

  • Nic tak nie pobudza do działania jak poranny prysznic. Jeśli masz kłopoty ze wstawaniem, to będzie świetne rozwiązanie tego problemu. Dodatkowo możesz zastosować naprzemiennie zimny i ciepły strumień wody.
  • Osoby, które aktywnie spędzają poranki na fizycznych ćwiczeniach warto, żeby wzięły prysznic zaraz po nich. 
  • Prysznic to świetna forma relaksu, podczas której pobudzamy kreatywne myślenie. Zrelaksowane ciało i pobudzony umysł przyda się podczas pomysłowej pracy.
  • Niektórzy w ciągu nocy gromadzą na skórze sporo sebum oraz potu. Warto więc wziąć prysznic z rana, żeby pozbyć się zabrudzeń, które się nagromadziły, kiedy spaliśmy.
  • Często się kaleczysz podczas golenia? Lepiej bierz prysznic rano. Krzepliwość krwi jest większa, niż wieczorem, a krwawienie ustanie szybciej.

Seniorka Jak schudnąć po 50. roku życia? Pięć kroków, które przybliżą cię do wymarzonej sylwetki

Prysznic wieczorem: powody, dlaczego warto robić to właśnie wtedy

Wiele osób uwielbia zakończyć swój dzień, odprężając się i biorąc relaksujący prysznic. Dlaczego więc warto to robić wieczorem?

  • Wszelkie aktywności fizyczne uprawiane w ciągu dnia oraz wieczorem sprawiają, że lepiej wziąć prysznic przed pójściem spać. Położenie się spoconym może być nieprzyjemne w skutkach dla skóry.
  • Podczas snu pocimy się, a skóra łuszczy się. Na pościeli nagromadzone jest sporo bakterii. Jeśli chcesz, żeby pościel dłużej zachowała świeżość, postaw na wieczorne prysznice.
  • Wieczorny prysznic pomaga w zasypianiu. Jeśli masz z tym problemy, weź przed snem relaksującą kąpiel.
  • Codzienne czynności sprawiają, że na skórze gromadzi się kurz i bakterie. Sprzyja temu np. przebywanie na otwartej przestrzeni czy poruszanie się komunikacją miejską.

Poranny prysznic lepszy jest dla posiadaczy tłustej cery, wieczorem zaś lepiej, żeby korzystały z niego osoby z suchą skórą

Ile warte jest prowadzenie domu? Przeczytaj o naszej akcji i przelicz swój niewidzialny etat na pensję [KALKULATOR]

Więcej o: