Nałóż majonez na włosy, a nie pożałujesz efektów! Działa lepiej niż zabieg laminacji za 700 zł

Niektórzy go kochają, inni nienawidzą. Popularny składnik wielu potraw, czyli majonez. Poznaj jego nietypowe zastosowanie w pielęgnacji włosów. Jakie efekty uzyskasz, dzięki maseczce majonezowej? Zaletą jest też banalnie prosty sposób wykonania.

Domowe sposoby pielęgnacji włosów są nie tylko ekonomiczne, ale przede wszystkim naturalne i bezpieczne. Ostatnio rekordy popularności bije zastosowanie popularnego w kuchni produktu, czyli majonezu. Wszystko za sprawą cennego dla włosów składu. Jak wykonać maseczkę majonezową w domu?

Zobacz wideo Jak zapleść włosy bez gumki?

Majonez na włosy. Poznaj cenne właściwości tego produktu

Majonez, dzięki swojemu składowi jest również świetną opcją do stosowania w przypadku pielęgnacji włosów. Dlaczego? Znajdziesz w nim nie tylko żółtka jaj, ale również oleje, np. rzepakowy lub sojowy. Ponadto majonez zawiera ocet i sok z cytryny, a niekiedy też musztardę czy oliwę z oliwek. Cenny skład wpływa na lepszy porost włosów, zapobieganie wypadaniu oraz odżywienie skóry głowy. Ponadto pasma są bardziej błyszczące, nawilżone i wzmocnione. Widać to już po pierwszym zastosowaniu. Ciekawostką jest to, że maseczka majonezowa na włosy jest jedną z najpopularniejszych metod leczenia wszy.

Majonezowa maseczka na włosy. Przepis na lśniące i gładkie pasma

Do przygotowania maseczki na bazie majonezu potrzebujesz szklanki bazowego produktu oraz jedno jajko. Ważne, żeby główny składnik był bez przypraw i dodatków. Jak aplikować mieszankę na włosy?

  1. W miseczce wymieszaj szklankę majonezu oraz jedno jajko, aż uzyskasz jednolitą konsystencję.
  2. Nałóż mieszkankę na całą długość pasm, od nasady aż po same końce.
  3. Przykryj włosy czepkiem lub ręcznikiem frotte.
  4. Odczekaj co najmniej 30 minut.
  5. Po upływie wyznaczonego czasu spłucz maseczkę letnią wodą.
  6. Na koniec umyj włosy szamponem.

Ile warte jest prowadzenie domu? Przeczytaj o naszej akcji i przelicz swój niewidzialny etat na pensję [KALKULATOR]

Więcej o: