Suche i pękające pięty? Weź 11 zł i idź do apteki. Ten banalny trik rozwiąże problem

Popękane pięty nie tylko wyglądają mało estetycznie, ale czasem z powodu bólu utrudniają codzienne funkcjonowanie. Wiele osób chcąc pozbyć się problemu mocno ściera naskórek pumeksem. Niestety to często pogarsza tylko stan pięt. Co zatem robić, by móc cieszyć się idealnie gładkimi stopami? Okazuje się, że z pomocą przychodzi popularny lek.
Zobacz wideo Prosty sposób na pozbycie się żółtego osadu z toalety

Skóra na piętach jest znacznie grubsza niż w innych partiach ciała. W dodatku szybciej narasta, przez co często wymaga wsparcia w procesie złuszczania. Trzeba przy tym pamiętać, że na piętach nie ma gruczołów łojowych, co przekłada się na brak odpowiedniego natłuszczenia. Jeśli o pięty nie zadba się odpowiednio, skóra zaczyna rogowacieć, staje się sucha, szorstka, a w skrajnych przypadkach pęka i tworzy bolesne rany. Jeśli borykasz się z takim problemem, działaj szybko. Z pomocą przyjdą domowe sposoby.

Problem z suchymi i popękanymi piętami? Rozwiązanie znajdziesz w aptece, a także w... kuchni! 

Jeden z nich polega na wykorzystaniu kwasu acetylosalicylowego, czyli popularnego leku znanego m.in. pod nazwą Aspiryna lub Polopiryna. Wystarczy do zamykanego pojemnika wlać 100 ml spirytusu salicylowego i wrzuć 2 tabletki aspiryny. Kiedy tabletki się rozpuszczą, wymieszaj miksturę, zamknij i odstaw na trzy dni. Po tym czasie namocz wacik kosmetyczny w płynie, przyłóż wacik do pięty i zwiąż stopę bandażem lub folią spożywczą. Zostaw na noc - w tym czasie mikstura będzie zmiękczała skórę na piętach. Tabletki aspiryny w aptece można kupić już za 8 zł, spirytus salicylowy za około 3 zł. Ten sposób nie będzie jednak dobry, gdy na piętach pojawią się rany. Warto zatem działać szybko, gdy tylko pięty robią się szorstkie i zrogowaciałe.

W przypadku suchych i popękanych pięt pomoże także sposób z sodą oczyszczoną i mlekiem. Wystarczy najpierw wymoczyć stopy w lekko podgrzanym mleku, a następnie wykonać delikatny peeling sodą. Zostawić na 5 minut, spłukać i wytrzeć stopy do sucha. Na koniec pozostaje nałożyć intensywnie nawilżający krem.

Choć najczęstszą przyczyną suchych i popękanych pięt jest po prostu nieodpowiednia pielęgnacja oraz brak nawilżenia, to źródeł tego problemu może być jednak więcej. Jest to m.in. noszenie nieodpowiedniego obuwia, nieprawidłowa dieta, a także niektóre choroby. Zatem jeśli pomimo dbania o stopy problem pękających pięt nie znika, warto skonsultować się z lekarzem.

Więcej o: