Naturalny sposób na wypadające włosy. Weź 1,69 zł i idź do supermarketu. Tam znajdziesz rozwiązanie!

Wypadające włosy spędzają ci sen z powiek? Marzysz o bujnej fryzurze i nie wiesz, gdzie szukać pomocy? Istnieją naturalne, domowe sposoby, dzięki którym pozbędziesz się uporczywego problemu i nadasz swojej czuprynie upragnionej objętości.

Mało kto zdaje sobie sprawę z istnienia domowych sposobów, których działanie może okazać się zbawiennie w walce z wypadającymi włosami. Nie musisz dłużej wydawać fortuny na kosmetyki i wizyty u specjalistów, by móc cieszyć się zdrową i bujną czupryną. Okazuje się, że pomocne produkty masz już w swojej kuchni lub znajdziesz w pobliskim sklepie. Wśród nich jednym z najbardziej skutecznych okazują się… drożdże!

Drożdże na włosy. Prawdziwa bomba witaminowa dla twoich kosmyków 

Te z was które jeszcze nie spróbowały drożdżowej kuracji, koniecznie muszą to zmienić! Z tego sprawdzonego sposobu na wypadające włosy korzystały zarówno nasze mamy, jak i babcie, a teraz podbija Internet! Na czym polega fenomen drożdży? Bogate w składniki mineralne i witaminy jak m.in. cynk, magnez, fosfor i seler, a także witaminy z grupy B nie tylko wspierają wzrost włosów, lecz również przyczyniają się do ich wzmocnienia i regeneracji. Ich regularne stosowanie może znaczenie poprawić gęstość naszych kosmyków poprzez wzmocnienie cebulek, a także ich pobudzenie.

Jak przygotować drożdżową płukankę? To naprawdę proste i tanie! 

To naturalne, domowe rozwiązanie jest nie tylko wyjątkowo proste w wykonaniu, lecz także tanie -  opakowanie 100 g drożdży w sklepie dostaniemy już od 1,69 zł! Najprostszym rodzajem drożdżowej kuracji jest przygotowanie naparu z produktu i jego spożycie. W kubku wystarczy rozdrobnić 25g drożdży i zalać ¾ naczynia wrzącą wodą – temperatura musi przekraczać 90 stopni Celsjusza, aby zabić grzyby, w przeciwnym wypadku możemy nabawić się problemów żołądkowych. Następnie mieszamy napój aż do całkowitego rozpuszczenia produktu i pozostawiamy do wystygnięcia.

Taką mieszankę spożywamy raz dziennie przez 5 dni. Następnie należy zrobić 8-10 dni przerwy, po czym ponowić kurację. Cała terapia drożdżami nie powinna przekroczyć jednak 40 dni, w przeciwnym razie mogą wystąpić działania niepożądane. Trzeba również pamiętać, że nie każdy organizm zareaguje na napój tak samo. Przed rozpoczęciem drożdżowej terapii sięgnij po mniejszą ilość wywaru. 

Możesz takie zdecydować się na przygotowanie drożdżowej maski na włosy. Do jej przygotowanie potrzebne będą ci jedynie świeże drożdże, gęsty jogurt naturalny oraz odrobina mleka. Przygotowanie mieszanki jest naprawdę proste i nie zajmie ci dużo czasu! Pół paczki drożdży rozpuszczam w 2-3 łyżkach ciepłego mleka. Następnie dodajemy 2-3 łyżki gęstego jogurtu naturalnego i wszystko dokładnie mieszamy, aż do uzyskania gładkiej masy. Powstałą maskę nakładamy zarówno na cały włosy, jak i skalp. Po upływie 20-30 minut zmywamy drożdżową kurację z kosmyków i myjemy je szamponem.

Więcej o: