Trik na przyśpieszanie opalania, którego nie znałaś. Jest praktyczny i bezpieczny dla skóry

Zastanawiasz się, jak przyspieszyć opalanie, żeby nie spędzić połowy lata, leżąc na plaży? Istnieje bezpieczne rozwiązanie tej kwestii. Dzięki niemu uzyskasz skórę z piękną, złotą opalenizną. Podopowiadamy jak to zrobić.

Domowe sposoby to metody łatwodostępne, po które sięgamy w wielu sytuacjach, nie tylko awaryjnych. Chcąc przygotować swoją skórę na wakacyjny urlop, warto już wcześniej wdrożyć do swojej codziennej rutyny kilka nawyków. Z czym są związane?

Zobacz wideo Sprytna wyprawa na plażę, czyli zrób sobie torbę, grilla i wkłady do lodówki, a potem ukryj cenne rzeczy!

Czy przyśpieszacze do opalania i ich stosowanie jest bezpieczne dla skóry? Wyjaśniamy

Wiele z nas marzy o nienagannie muśniętej słońcem opaleniźnie. W końcu to prawdziwy synonim lata. Przyśpieszacze wspomagające opalanie się są bezpieczne, lecz muszą zostać spełnione pewne warunki. Chodzi o zawartość w kosmetykach odpowiednich filtrów UVA/UVB. Jeżeli zaaplikujemy na wcześniej niemającą kontaktu ze słońcem skórę, produkt bez dodatkowej ochrony możemy spodziewać się opłakanych skutków w postaci oparzeń. Warto wiedzieć, że filtry nie zmniejszają działania przyśpieszaczy, a zabezpieczają twoją skórę przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych.

Jak przyśpieszyć opalanie nóg i innych części ciała? Te sposoby zapewnią trwały efekt

Istnieją domowe sposoby, które skutecznością niestety nie dorównują specjalistycznym kosmetykom, lecz dają inne, równie ważne efekty. Dzięki nim opalenizna będzie trwalsza, a skóra będzie przygotowana na długą ekspozycję na słońce. 

  • Zastosuj dietę bogatą w beta-karoten. To substancja, która odpowiada za wydzielanie w skórze naturalnego barwnika, czyli melaniny. Dzięki niej skóra szybciej uzyska złocisty odcień. Znajdziesz ją w marchewkach, szpinaku, batatach czy jarmużu. 
  • Regularnie peelinguj skórę. Pozbywanie się martwego naskórka to ważna czynność, jeśli chcemy, żeby opalenizna była równa.
  • Nawilżaj od wewnątrz i na zewnątrz. Pij dziennie minimum dwa litry wody oraz stosuj kosmetyki i naturalne sposoby nawilżania. Skóra dłużej zachowa wakacyjną opaleniznę.

Ile warte jest prowadzenie domu? Przeczytaj o naszej akcji i przelicz swój niewidzialny etat na pensję [KALKULATOR]

Więcej o: