Dlaczego warto owijać stopy folią aluminiową? Banalnie prosty i tani trik. Efekty cię zaskoczą!

Kosztuje 4 złote, wszyscy mamy ją w kuchni, a jej wielofunkcyjność nie od dziś doceniana jest przy najróżniejszych codziennych czynnościach. Niewiele osób zdaje sobie jednak sprawę, że folia aluminiowa doskonale sprawdzi się także... na stopach!

Mimo że folia aluminiowa jest jednym z najczęściej używanych kuchennych przedmiotów, mało kto zdaje sobie sprawę z istnienia jej nietypowych zastosowań. Okazuje się, że może przyczynić się m.in. do zwalczenia problemu zmarzniętych stóp, a cały zabieg jest naprawdę prosty! Co więcej, zabieg może nie tylko pozytywnie wpłynąć na twoje zdrowie, lecz także samopoczucie. Ponadto chcąc cieszyć się efektami działania folii aluminiowej, nie musimy wydawać fortuny! Produkt znajdziemy w sklepie nawet za jedyne 4 złote! 

Owiń stopy folią aluminiową i pozbądź się problemu zimnych stóp. To naprawdę proste! 

Cały zabieg jest wyjątkowo prosty i szybki w wykonaniu! Jedyne czego będziesz potrzebować to folia aluminiowa i ulubiony krem. Wystarczy, że dokładnie wmasujesz produkt w stopy i następnie owiniesz je folią. Chcąc cieszyć się lepszymi efektami, możesz dodatkowo założyć skarpetki. Po upływie 30-40 minut poczujesz rozprowadzające się na stopach ciepło. To jaką porę dnia i miejsce wybierzesz do przeprowadzenia opisanej relaksującej czynności zależy tylko od ciebie! 

Dlaczego warto zastosować folię aluminiową na stopy? Powodów jest jeszcze więcej! 

Jeżeli towarzyszy ci uporczywy ból stóp, to właśnie folia aluminiowa pomoże ci zmniejszyć nieprzyjemne dolegliwości. Bolące miejscy wystarczy posmarować maścią przeciwbólową i owinąć wspomnianym produktem. Zabieg nie tylko zdecydowanie przyśpieszy działanie kremu, lecz także wspomoże jego lepsze wchłanianie. Tak przygotowany opatrunek możesz pozostawić na stopach nawet na całą noc i powtarzać proces przez tydzień! 

Folia aluminiowa okazuje się także pomocna w przypadku poparzeń. Jak w przypadku bolących stóp zastosuj specjalną maść na oparzenie i owiń wybrane miejsce folią. Dzięki temu produkt zadziała o wiele szybciej, a nieprzyjemne pieczenie zniknie! 

Więcej o: