Te fryzury dla krótkich włosów odejmują lat i wysmuklają. Na podobne cięcie stawia Danuta Stenka

Mają dziewczęcy urok, podkreślają rysy twarzy i są łatwe do ułożenia. Dodają pewnego pazura, bo są czymś oryginalnym na tle popularnych długich włosów. A mowa o strzyżeniu na krótko, na które od lat stawia m.in. aktorka Danuta Stenka.

Od jakiegoś czas widzimy powrót mody na krótkie fryzury, ale zdecydowanie w nowej odsłonie. Nie ma mowy o babcinym natapirowanym loku, podtrzymanym od skóry głowy prawdziwym twardym rusztowaniem ze sklejonego lakieru do włosów. Teraz ważna jest naturalność. Krótkie fryzury dla wielu kobiet to trend naprawdę "korzystny", ponieważ długie nie zawsze dodają nam uroku, a czasami nawet sprawiają, że twarz wygląda na zmęczoną. O sukcesie krótkiego strzyżenia przesądzają również rysy twarzy, wielu z nich krótkie cięcie naprawdę służy. Przyjrzyjmy się najciekawszym trendom tego typu fryzury.

Stary dobry bob 

To nie jest nowość, ale w zasadzie już klasyka. Jest to fryzura, która może być propozycją dla tych pań, które obawiają się drastycznych zmian. Bob charakteryzuje się dłuższymi pasmami z przodu, a krótszymi z tylu. Świetnie łączy się z grzywką, zarówno przedzieloną na boki, jak i prostą. Doskonale wygląda zarówno w wersji pofalowanej, jak i gładkiej. Właśnie na tę fryzurę stawia od lat Jane Fonda, a także polska aktorka Maja Ostaszewska

 
 

Shaggy hair - odrobina szaleństwa

Hit lat 70., który powrócił i to w wielkiej odsłonie. Również należy do typu fryzury o mniej radykalnym cięciu. Shaggy hair oznacza mocne cieniowanie i lekkie falowanie, dzięki czemu włosy zyskują na objętości i uroczego artystycznego nieładu. Strategicznym elementem jest też grzywka, prosta lub przedzielona na boli, ale zawsze dłuższa, czasami nawet zasłaniająca całe czoło. Shaggy hair bardzo dobrze sprawdzi się przy włosach cienkich, które są podatne na lekkie fale np. prostownicą. Fryzura ta jest znakiem rozpoznawczym polskiej reżyserki, Małgorzaty Szumowskiej.

 

Pixie cut - ostre cięcie

A teraz coś dla odważniejszych i pragnących dużych zmian - pixie cut, czyli fryzura bardzo krótka, którą kiedyś wylansowała legendarna modelka Twiggy, rozpoczynając tym samym modę na bardzo krótkie włosy. Pixie cut oznacza nieco dłuższą górę włosów i bardzo krótkie boki. Naprawdę krótkie. Często występuje w wariancie z szeroką grzywką mocno zaczesaną na bok. Tę jakże charakterystyczną fryzurę noszą Danuta StenkaDorota Gardias. 

 
 

W przypadku krótkich fryzur często pojawia się potrzeba stylizacji, choć czasami wystarczy precyzyjne cięcie. Uniesienie od nasady można uzyskać już na etapie pielęgnacji, dzięki odpowiednim szamponom i odżywkom, przeznaczonym do zwiększania objętości.

Doskonale sprawdzają się kosmetyki do stylizacji, pianki, spraye dodające objętości, jak również żele nadające strukturę. Dzięki nim można zdecydowanie uzyskać długotrwały efekt wow.

Nawet jeśli pominiemy produkty do stylizacji, krótką fryzurę warto utrwalić, żeby przedłużyć efekt potarganych włosów, czy też fale. I tu również możemy wybierać wśród lakierów szczególnie dbających o utrwalenie objętości włosów. 

Więcej o: